Gaziosmanpaşa Üniversitesi

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taban Puanları

Rektörlüğünü Prof. Dr. Mustafa Şahin’in yaptığı Gaziosmanpaşa Üniversitesi, adını son zamanlarda yeni yeni duyurmaya başlayan okullarımızdandır. Bu anlamda kitleye bu okulla ilgili çok daha geniş bilgiler sunmak çok daha önemli bir duruma gelmiştir.E devlet sitesinden veya resmi web sitelerinden okula ait bilgileri görüntülemek tatmin edici olacaktır. Özetleyecek olursak Gaziosmanpaşa Üniversitesi, 1992 senesinde kurulan, bu açıdan bakılınca birçok okula göre çok daha deneyimli bir okuldur.

Üniversite Taban Puanları 2013

Ülkemizdeki üniversitelerin genelde son 10 senede açılmaya başlandığı düşünülünce 1992 senesi oldukça önemli bir tarihtir demek güç değildir. Şehirdeki insanların üniversiteye ve öğrencilere çok sıcak yaklaşımlarda bulunduğunu belirtmek gerekir. Oldukça dinamik bir okul olan Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde eğitim dili Türkçedir. Eğitim fakültesi, fen fakültesi, iktisadi ve idari bilimler fakültesi, tıp fakültesi, ziraat fakültesi gibi fakülteler yer almaktadır. Ayrıca bu fakültelerin de dışında çeşitli meslek okulları ve sağlık meslek yüksekokulları bulunur.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi İletişim

Kütüphanesi ile de dikkat çeken okulda çok sayıda sportif alan, sosyal faaliyet, beslenme olanakları, yurt olanakları, öğrenci toplulukları dikkat çekicidir. Okula ait 2000 kişi kapasiteli 6 blokluk bir devlet yurdu bulunmaktadır.Yurt ve okul arasında mekik dokuyan sıkı bir ulaşım ağı söz konusudur.  Tokat için çok önemli bir çağdaşlaşma aracı olan okul, el üstünde tutulmaktadır. Halk, öğrencilere karşı sıcak ve yardımseverdir. Öğrenci notları vs. işlemleri e devlet üstünden gerçekleştirmek de mümkündür.

 

 

Gaziosmanpaşa Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment