Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Taban Puanları

İstanbul’a yakın olması bakımından birçok üniversiteli adayı için tercihte öncelik sebebi olan ve sınav tercihleri zamanında e devlet kanalıyla, web siteler kanalıyla video ve görseller kanalıyla araştırdığı Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, bu alanda ülkenin ende örnekleri arasındadır. Benzer modele sahip sadece iki enstitü bulunmaktadır. Bünyesinde dört adet fakülte bulunduran enstitü 1994’ten bugüne hizmet vermektedir.Eğitimler ise akademik olarak lisans değil lisansüstü eğitimlerdir.

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Taban puanları 2013

Yani doktora ve yüksek lisans gibi eğitimlere ev sahipliği yapmaktadır. Rektörlüğünü Prof. Dr. Orhan Şahin’in yaptığı Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde eğitim, % 30 İngilizce biçimindedir.  Çayır ova yerleşkesi üstünde 250 bin civarında çok geniş bir araziye kurulan enstitü, natürel yapısı ile dikkat çekmektedir. Elit yapısı ile birçok okuldan farklı olan enstitüde lisans düzeyinde toplamda 9 adet bölüm söz konusudur.  Bunların büyük bir çoğunluğunda doktora da master eğitimi de bulunmaktadır.

Gebze Yüksek Tek Enstitüsü İletişim

Örneğin Mühendislik fakültesine bağlı olarak 3 adet lisans programı varken, öte yandan da doktora ve master düzeyinde ise altı adet bölüm bulunmaktadır. Yine aynı şekilde fen fakültesinde ve mimarlık fakültesinde de durum benzer şekildedir.Bir teknik üniversite olarak kabul gören Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, teknik üniversitelere ait konferans ya da toplanmalara dâhil olmaktadır. Ulaşım ve barınma olanaklarının oldukça müsait bir zemine yaslandığı okulda, geniş bir akademik personel bulunmaktadır. Örneğin okuldaki profesör sayısı 35 civarındadır.

Gebze Yüksek Tk Enstitüsü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment