Gediz Üniversitesi

Gediz Üniversitesi Taban Puanları

Gediz Üniversitesi Rektörlüğü görevini Prof. Dr. Seyfullah ÇEVİK yürütmektedir. Akademik ürün ve kaliteli öğrenim hizmetleriyle Türkiye çapındaki imajını genişleterek küresel anlamdaki başarılarla destekleyip bilimsel alanda ülke itibarını artırma vizyonuyla hareket etmektedir. Toplam 2 yerleşke üzerinde eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden Gediz Üniversitesinin Çankaya Yerleşkesi, Hürriyet Bulvarı No: 16 adresinde bulunmaktadır.  Bunun dışında bir de Seyrek Yerleşkesi vardır.

Üniversite Taban Puanları 2013

Gediz Üniversitesi’nde Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Meslek Yüksek Okulu, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Yabancı Diller Okulu bulunmaktadır. Bu fakülte ve enstitüler toplam 14 adet bölüm ve 10 adet yüksek lisans ve doktora programıyla eğitim vermektedir. Üniversite Kampüsünde her bölüm için 35 ve 70 öğrenci kapasiteli derslikler ile 150 öğrenci kapasiteli amfi derslikler bulunmaktadır.

Gediz Üniversitesi İletişim

Tüm dersliklerde bilgisayar ve yansıtım cihazı bulunmakta olup, Kampüs alanının her yerinden internet ulaşımı mevcuttur. Bilimsel araştırmalar için kullanılan laboratuvarlarla, 350 kişi kapasiteli bilgisayar ve internet ile desteklenmiş bir de kütüphane mevcuttur. Öğrencilerin dersten arta kalan zamanlarını değerlendirmelerini sağlayan spor ve çeşitli aktiviteler için kapalı spor salonu ve fitness merkezi bulunmaktadır. Ayrıca sergi ve konferans salonları da mevcuttur.Kampüs içerisinde bulunan yurtta her biri 2 oda, 1 mutfak ve 1 banyodan oluşan ve 2 odada 4 öğrenci kalabilecek şekilde dizayn edilmiş 25 adet daire bulunmaktadır.  Bütün dairelerde klima, çalışma masası, kitaplık, gar dolap ve bazalı yatak bulunmaktadır.

 

Gediz Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment