Giresun Müftülüğü

Giresun İl Müftülüğü

Giresun il müftülüğü Necati Akkuş’tur. Azmi, mücadelesi ve başarısı sayesinde hayatı boyunca sürekli ili, tefsir, mantık, hadis dersleri eğitimi alarak yüksek bilgiye sahip olmuştur. Din ve ahlak bilgisi dersleri yanı sıra Türkçe, Felsefe gibi derslerde orta seviyedeki okullarda 20 yıl süresince aktif bir şekilde öğretmenlik yaparak meslek hayatında farklı dallarda da başarılar elde etmiştir. Kendisi 23 Temmuz 2004 yılında Giresun’a atanarak hala burada görev yapmaktadır. 8 yıl gibi bir süredir Giresun’da olması halkın gözünde yerinin çok önemli olduğunu ve sürekli olarak yeni faaliyetler içerisinde bulunduğunu göstermektedir.

Giresun Müftülüğü Hutbeler

Giresun il müftülüğü azim ve çalışkanlığı sayesinde iyi bir Arapça ve Gazi Üniversitesi Fransızca kursuna 9 yıl boyunca devam ederek iyi bir dil bilici olarak sertifika almıştır. İlahiyat, din kültürü, tefsir, mantık, hadis gibi derslerin yanı sıra kendisini başka dallarda da geliştirmiş olması çok büyük avantajdır. E_devlet sitesinden yeni faaliyetlerini devamlı güncel olarak bildirilmektedir. Geçtiğimiz günlerde 8 Mart dünya kadınlar günü programı düzenleyerek tüm kadınların gönlünü fetih etmiştir.

Giresun Müftülüğü Münhal Kadrolar

İlçe toplantılar, Kur’an Kursu tadilatı gibi aktif faaliyetler sürekli olarak bildirilmektedir.Müftü binasını E_devlet sitesinden öğrenebileceğiniz gibi açık adres olarak dilediğiniz ilçenin adresine siteden öğrenebilirsiniz. Çamoluk, Bulancak, Alucra, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Eynesil, Espiye, Görele, Güce, Keşap, Piraziz, Şebinkarahisar, Tirebolu ve Yağlıdere ilçeleri müftülüğünün açık adreslerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca e_devlet sitesinden mesaj ile her şeyi sorabilir ve fetva için bilgi almak adına sorular sorabilirsiniz.

 

Giresun Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment