Giresun Üniversitesi

Giresun Üniversitesi Taban Puanları

E devlet sisteminden giriş yaparak inceleyebileceğinizi geniş bilgiler ulaşabileceğiniz bir başka Üniversite de Giresun Üniversitesidir. Son zamanlarda Üniversiteler konusunda bazı maddi yatırımlar yapılmıştır, buna göre en az gelişmiş şehirlerin dahi ayağına Üniversite gitmiştir.Giresun’da bulunan üniversite 2006-2007 senesinden resmi olarak bağımsız eğitimine başlamış olsa da aslında perde arkası hiç de böyle değildir. Yaklaşık yarıma sırtlık bir üniversite deneyimi Giresun şehrinde söz konusudur.

Üniversite Taban Puanları 2013

Bunun da temelinde meslek yüksekokulları ya da sağlık yüksekokullarının varlığı yatmaktadır. Bu anlamda şehir, her anlamda bir üniversitenin varlığına hazır durumdadır. Gelişimini çok hızlı bir biçimde her sene daha da yukarılara çekmeyi başaran Giresun Üniversitesi, rektörlüğünde Prof. Dr. Aygün Attar ismini görmek mümkündür. Geçmiş dönemlerde KTÜ’ye ve Cumhuriyet Üniversitesi’ne bağlı olan üniversite, 7 senedir başarıyla hizmet vermektedir. Okulda eyr alan fakültelere, idari birimlere, enstitülere ve yüksekokullara göz attığımız zaman bu gelişimin ne denli hızlı olduğunu rahatlıkla görebiliriz.

Giresun Üniversitesi İletişim

Giresun Üniversitesi bünyesinde fen edebiyat fakültesi, iktisat fakültesi, tıp fakültesi gibi önemli fakülteler yer almaktadır. Bunu dışında uygulama ve araştırma merkezleri de dikkat çekicidir. 3 adet enstitüye sahip olan okulda bir de konservatuar bulunmaktadır. 400’e yakın idari personeli bulunan okul, şehrin oldukça güvenli ve huzurlu olmasından olayı da sıklıkla tercih edilmektedir. Giresun’da erkek ve kız yurtları geniş kapasiteleri ile dikkat çekmektedir.

 

Giresun Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment