Gümüşhane Müftülüğü

Gümüşhane İl Müftülüğü

Gümüşhane İl Müftülüğü başında 2011 yılında Nevşehir İl Müftülüğünden atanan 1954 Sakarya doğumlu Dr. Süleyman Aktaş bulunmaktadır. 1982 yılı İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü Mezunu olan Aktaş halen aktif olarak görev yapmaktadır. Müftülük Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olan bir kamu kuruluşu olup personel işlemleri, İslam dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili olan işleri yürütmek, ibadet yerlerini yönetmek ve din konusunda toplumu aydınlatma, bilgilendirmekle ilgili çalışmalar yapmaktadır.

Gümüşhane Müftülüğü Hutbeler

Toplumun her kesimine aynı eşitlik ilkeleri ile hizmet sunan müftülük her türlü sorularınızda sizlere yardımcı olmakta ve ibadet yerlerini düzenli olarak kontrol altında tutmaktadır. E-Devlet girerek birçok kamu kuruluşu hakkında sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Müftülüğümüz yıllardan beri devam eden kulaktan dolma bilgilerden oluşan hurafeler konusunda halkımızı bu tür söylentilerden uzaklaştırmaya ve doğru olacak şekilde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.  Gümüşhane İl Müftülüğü manevi ve ahlaki değerlere sahip çıkılması ve birlik olmanın milli dayanışma konusunda olan önemini vurgulamaktadır.

Gümüşhane Müftülüğü Münhal Kadrolar

İlimizin başta merkezinde bulunan camiler 26 adet ve 1 adet hastane mescidi bulunarak toplam 501 cami mevcuttur. Beldelerde ise 8 adet cami bulunmaktadır.  E-Devlet sitesine girdiğinizde öğrenmek istediğiniz her türlü hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.   Müftülük 15 Şubat cad. İnönü Mah. No: 94 Gümüşhane adresinde bulunmaktadır. Sorularınız ve sorunlarınız için telefonla arayabileceğiniz gibi bizzat gelerek de her türlü bilgiye müftülük aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

 

Gümüşhane Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment