Gümüşhane Üniversitesi

Gümüşhane Üniversitesi Taban Puanları

Bir Karadeniz şehri olan Gümüşhane, tarihsel yönüyle olduğu kadar doğal güzellikleriyle dikkat çeken, son derece özgür, son derece de ferah bir şehirdir. Gümüşhane halkının öğrencilere kucak açan insanlar olması, bu şehirde öğrencilerin mezun olduktan sonra tatlı anılarla ayrılmasına sebep olmaktadır. 2008 senesinde öğretim hayatına başlayan Gümüşhane Üniversitesi, öğrenciler açısından gerçekten çok cazip bir okuldur.

Üniversite Taban Puanları 2013

Karadeniz Teknik Üniversitesi ile yakınlık içeresinde olan üniversitenin, bu bağlamda üniversite birikimi ve deneyimi uzun yıllara dayanmaktadır. Şehirde okula bağlı birçok sağlık meslek yüksekokulu bulunmaktadır. Üniversitenin ana fakülteleri arasında ise iletişim fakültesi, iktisat fakültesi, mühendislik fakültesi, turizm fakültesi, ilahiyat fakültesi gibi fakülteler yer almaktadır. Sosyal bilimler ve fen enstitüsü ise okula ait iki enstitü arasındadır. Okulun imkânlarına baktığımız zaman, bu gelişimde ve aktiflikte öğrenci hareketlerinin çok önemli bir rol oynadığını söylemek çok zor değildir.

Gümüşhane Üniversitesi İletişim

Çünkü okulda çok sayıda öğrenci hareketi, öğrenci kolektifi yer almaktadır.Gümüşhane Üniversitesi’nin bugün rektörlüğünü Prof. Dr. İhsan Günaydın üstlenmiş durumdadır. Şehirde özel yurtlar bulunduğu gibi devlete ait resmi yurt imkânları da söz konusudur. Okula ait büyük kütüphane, birçok öğrencinin bilgi akışını sağlamaktadır. Yerleşkelerde sportif ve kültürel açıdan çok hareketli bir atmosfer olduğunu belirtmekte fayda vardır. Gerekli fotoğraflara ve bilgilere e devlet sistemlerinden ulaşabilmek de mümkündür.

 

Gümüşhane Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment