Hacettepe Üniversitesi

Hacettepe Üniversitesi Taban Puanları

1967 senesinde Ankara’da eğitim öğretim hayatına başlayan Hacettepe Üniversitesi, sadece başkentin değil, aynı zamanda ülkenin de en değerli en modern en köklü üniversiteleri arasında yer alır. Her zaman parmakla gösterilen bir bilim yuvası olan Hacettepe Üniversitesi, kalitesi ve birikimi ile ön plana çıkmaktadır. Fakülte ve bölüler bazında bakıldığı zaman hemen hemen her bölümü kucaklamış olduğunu görmek mümkündür.

Üniversite Taban Puanları 2013

Bir devlet üniversitesi olan Hacettepe Üniversitesi, altı tane kampüse sahiptir. Merkez kampüsü Ankara’nın merkezinde bulunmaktadır. Oldukça geniş bir arazi üzerine kurulan kampüs, öğrencilerin bütün ihtiyaçlarına karşılık verebilmektedir. Özellikle bugün tarihsel süreçte de her daim tıp alanında önemli başarılara imza atmıştır. Hacettepe dendiği zaman akla gelen ilk fakültelerden bir tanesi de tıp fakültesidir. Diş hekimliği, edebiyat fakültesi, eczacılık, eğitim fakültesi başta olmak üzere toplamda 10 adet fakülteye sahiptir. Bunların da ötesinde konservatuara, çok sayıda enstitüye ve yüksekokullara sahiptir.

Hacettepe Üniversitesi İletişim

Ankara şehri ise yurt konusunda en şanslı olan şehirlerden bir tanesidir. Şehirde birçok üniversite vardır ve bu açıdan sayısız miktarda özel ve devlet yurdu bulunmaktadır. Okulun rektörlüğünü bugün Prof. Dr. Murat Tuncer üstlenmektedir. Üniversitelere ait bilgilere e devlet ten de ulaşmak mümkündür. Hacettepe ile ilgili yorumlar ve deneyimler daima olumlu yöndedir. Okulda tam bir üniversite kültürü ve bilinci söz konusudur. Bu açıdan sayısız derecede öğrenci kolektifi ve kulübü bulunmaktadır.

 

Hacettepe Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment