Hakkari Müftülüğü

Hakkâri İl Müftülüğü

Hakkâri İl Müftülüğü’ne 18.11.2011 tarihinde müftü olarak 1960 Van doğumlu olan M. Feysal Geylani atanmış ve halen aktif olarak görevine devam etmektedir. 1984 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olmuştur. İngilizce ve Arapça bilmektedir.   İbadet edilen yerleri idare ederken din hizmetlerini yerine getirirken müftülüğümüz cinsiyet,  mezhep, kültür, ırk ayrımı yapmadan toplumun her kesimine hizmetini aynı eşitlikle sunmaya ve özen göstermeye dikkat etmektedir. E-Devlet girerek birçok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hakkari  Müftülüğü Hutbeler

Hizmetlerini sunarken halkımızı din konusundaki kulaktan dolma bilgilerden edindikleri hurafelerden uzaklaştırıp doğru olarak bilgilendirip ahlaki ve manevi değerlere bağlılığın önemini arttırarak milli dayanışma ve birliğin sağlanmasının bizler için ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışmaktadır. Din konusunda aralıksız olarak hizmetlerini sunarken asırlar boyunca elde edilmiş olan dini tecrübelerden yararlanıp uygulamalı ve düşünceli bir mirasın ortak bir nokta olarak alınması ve bu kararlılığın korunması toplumsal açıdan barışı ve dinin birleştirici görevlerini de yüklediğimizde önemini oluşturmaktadır.

Hakkari  Müftülüğü Münhal Kadrolar

E-Devlet hizmetleri size öğrenmek istediğiniz konularda yardımcı olmaktadır. Hakkâri İl Müftülüğü il genelinde 430 adet cami bulunmaktadır. Her türlü dini konularda ister telefonla isterseniz de bizzat giderek bilgi alabilirsiniz.  Engelli, yaşlı, hükümlü ve tutuklu, yoksul ve kimsesizlere vs. desteğe ve ilgiye muhtaç olan vatandaşlarımızın yanında olarak gereken dini hizmetin verilmesini sundukları hizmetin ayrılmaz bir parçası olarak kabul etmektedirler. Müftülük Kayacan Cad. Hacı Sait Camii Altı Hakkari adresinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Hakkari  Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment