Hakkari Üniversitesi

Hakkari Üniversitesi Taban Puanları

Güneydoğu’nun en az gelişmiş şehirlerinin ancak ve ancak eğitim düzeyinin artması ile belli bir çizgiye ulaşacağı bir gerçektir. Buradan hareketle sadece bu bölgede değil ülkenin her tarafında geride kalmış şehirlere yönelik Üniversite projeleri tek tek hayata geçirilmiştir. Hakkâri, genelde sınav başarılarından gelişmişlik düzeyine kadar her alanda gerilerde aklamış bir şehirdir. Buraya son zamanlarda yapılan yatırımlar ve projeler, şehre bir vizyon katmıştır. E devlet sitesinde Hakkâri şehriyle ve burada son dönemlerde yapılan en önemli en radikal adımlardan olan Hakkâri Üniversitesi’ne dair bilgiler edinilebilir.Hakkâri Üniversitesi, henüz birkaç yıllık geçmişe sahiptir.

Üniversite Taban Puanları 2013

Bu anlamda elbette üniversitenin eksikleri oldukça doğaldır. Her sene şehirdeki üniversite bilinci ve üniversite içindeki organizasyonlar, ivme kazanmaktadır. Çevre illerden gelen öğrencilerin çoğunluğunu oluşturduğu Üniversite’ye yakın bölgelerde hem erkek hem de kız öğrenciler için yurtlar bulunmaktadır. Okula ait fakülte yüksekokula ve enstitülere göz atacak olursak şunları söylemek mümkündür.

Hakkari Üniversitesi İletişim

Üniversitede eğitim fakültesi, mühendislik fakültesi, güzel sanatlar fakültesi, ilahiyat fakültesi ve iktisat fakültesi bulunmaktadır. Bunlara ilave olarak yabancı diller okulu ve iki adet de enstitü, üç adet meslek yüksekokulu yer almaktadır.Merkez dışında Yüksekova’da ve Çölemerik bölgelerinde eğitim yerleşkeleri bulunmaktadır. Ulaşım konusunda şehirde birçok sorun aşılmış, bu bağlamda öğrencilerin okula gidip gelmesinde bir sorun söz konusu değildir. Rektör ise Prof. Dr. Ebubekir Ceylan’dır.

 

Hakkari Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment