Haliç Üniversitesi

Haliç Üniversitesi Taban Puanları

Haliç Üniversitesi, Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı tarafından kurulmuş ve 23 Kasım 1998 tarihinde eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır. Mart 2013 tarihi itibariyle (6100) ön lisans ve lisans, (1253) lisansüstü öğrencisiyle öğretim faaliyetine devam etmektedir.  Üniversitenin Rektörlük görevini halen Prof. Dr. A.Sait SEVGENER yürütmektedir. Üniversitenin Mecidiyeköy, Şişli, Bomonti, Fulya ve Kâğıthane Yerleşkeleri bulunmaktadır.Haliç Üniversitesi’nde Mühendislik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi vardır.

Üniversite Taban Puanları 2013

Ayrıca bu fakültelere bağlı toplam 24 bölüm, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri Enstitülerine bağlı toplam 32 adet yüksek lisans ve doktora programı, Hemşirelik Yüksek Okulu, Beden Eğitimi Yüksek Okulu ve Sağlık Bilimleri Yüksek Okulu ve Konservatuar bulunmaktadır. Haliç Üniversitesi, YÖK tarafından zorunlu tutulan ve değişen oranlarda eğitim-öğretim bursları ile kendi Mütevelli Heyetinin belirlediği oranlarda eğitim-öğretim, yemek ve yurt bursları vermekte ve şartları değişkenlik gösteren indirimler uygulamaktadır.

Haliç Üniversitesi İletişim

Türkiye genelinde ÖSS’de ilk 1000 öğrenci arasında yer alan ve kayıt yaptıran öğrencilere %100, 1000-5000 arasında yer alan ve kayıt yaptıran öğrencilere %50 oranında burs imkânı sağlamaktadır.Haliç Üniversitesi yerleşkelerinde bulunan restoranlarda, öğrencilerin her gün almaları gereken besin değerleri göz önünde bulundurularak hazırlanan mönüler ile sıcak ve günlük yemek sunulmaktadır.  Ayrıca sulu yemek imkânı sağlayan restoranların yanında fast food tarzında kafeteryalar da bulunmaktadır.

 

Haliç Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment