Harran Üniversitesi

Harran Üniversitesi Taban Puanları

Mükemmel şehir zenginliği ile peygamberler şehri olarak anılan Şanlıurfa, Üniversitesi ile de adından söz ettirmektedir. Bulunduğu bölgenin en önemli üniversiteleri arasına giren Harran Üniversitesi, en az Fırat, Atatürk, 100. Yıl gibi yakın çevredeki Üniversiteler gibi büyük bir atılım ve gelişim içindedir. Şanlıurfa’nın şehir olarak son zamanlardaki çıkışına paralel bir biçimde üniversitede de önemli gelişimler gözlemlenmektedir.Harran Üniversitesi, köklü bir tarihe sahiptir.

Üniversite Taban Puanları 2013

1976 senesinde meslek yüksekokulu şehrin üniversiteye adım atmasını sağlayan ilk etkendir. Bu dağınık fakülte ve yüksekokullar 1992 senesinde tek bir çatı altında bu üniversitede birleşmiştir. Fen edebiyat, tıp, ilahiyat, mühendislik gibi çok temel fakültelerin varlığı dışında çok önemli enstitüler ve meslek yüksekokulları, sağlık yüksekokulları yerini almıştır. Bu fakülte ve bölümlere her öğretim eğitim yılında yenileri eklenmektedir. Bugün dokuz adet fakülteye sahip olan okulda 3 enstitü, 11 meslek okulu ve ondan fazla araştırma uygulama merkezi söz konusudur. Bu rakamlar Harran Üniversitesinin ne kadar hızlı bir gelişim içinde olduğunu göstermektedir.

Harran Üniversitesi İletişim

Şehir yaşamı ve yerleşke yaşamı öğrenciler için son derece uygundur.Özellikle beslenme ve barınma açısından hem okul, hem de Şanlıurfa alternatiflere açık bir şehirdir. Osman Bey, Yenişehir ve Eyyubi’ye yerleşkelerinde binlerce öğrenci eğitim görmektedir. Prof. Dr. Halil Mutlu ise rektörlük görevini üstlenmektedir.  Okulda sayısız öğrenci kulübü bulunmaktadır. Öğrenciler kişiler okul bilgilerini e devlet ten kontrol edebilmektedir.

 

Harran Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment