Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek 1965 Konya doğumludur. Evli ve İki Çocuk babasıdır. 2012 yılından itibaren Hatay İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmaktadır. Çok parlak bir kariyere ve mesleki deneyime sahiptir.   Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ayşe Fitnat Hanım Cad. 14.Sk Öz buğday Lisesi Yanı/ Hatay adresindedir. İl müdürlüğüne bağlı,  11 ilçe milli eğitim müdürlüğü, bunlara bağlı 1.469 okul, 10.926 derslik, 369.334 öğrenci, 16.685 öğretmen vardır.

 Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

İlköğretimde dersliklere düşen öğrenci sayısı 30 iken, ortaöğretimde 32,  mesleki ve teknik eğitimde 53’tür. Müdürlüğün yapmış olduğu ve iştirak ettiği kampanyalardan bazıları şunlardır. “Ana kız okuldayız” kampanyası ile yaklaşık 3 milyon okuma – yazma bilmeyen vatandaşlarımıza okuma – yazma öğretilmesi, “okul öncesi eğitim” kampanyası, 3-5 yaşı çocukların eğitime hazırlanması, “Gönül Köprüsü” projesi kapsamında ise öğrencilerin farklı illerdeki öğrencilerle arkadaşlıklar kurması, birbirini tanıması, sevgi ve dostluklar kurması amaçlanmıştır.

 Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

“Hatay Okuyor” kampanyası uygulanmaya başlanmıştır.” Bu benim eserim” projesi ile ilimizin gençlerinin kültür, bilim, sanat alanında kendilerini geliştirmeleri amaçlanmış ve tüm kampanyalarda istenilen hedeflere ulaşılmıştır. Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Merkezi Yönetimle uyumlu, valisi, kaymakamı, muhtarı, okul müdürleriyle, öğrenci velileriyle ve öğrencilerle birlikte hareket ederek eğitim konusunda en faydalı şekilde çalışmaktadır. E-Devlet sitesinde de Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü yerini almıştır.

 

 Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment