Hitit Üniversitesi

Hitit Üniversitesi Taban Puanları

Çorum’da yer alan Hitit Üniversitesi, adından da anlaşılacağı üzere tarihsel bir dokunun gölgesinden konuşlanmış çok özel bir üniversitedir. İç Anadolu bölgesinde önemli bir üniversite olarak kabul gören üniversite her yıl gelişimini sürdürmektedir. Okulun tarihini, barınma ve beslenme olanaklarına göz atmadan önce kısaca şehrin kültürel ve sosyal yapısından söz etmekte fayda vardır. Çorum, geçmişte birçok önemli medeniyete ev sahipliği yapmış çok farklı bir şehirdir. Okul ise ismini geçmişte başkent olan şehrin adından almıştır.

Üniversite Taban Puanları 2013

Hitit Üniversitesi ta olarak 2006 senesinde faaliyete girmiştir. 250 civarında akademik personeli olan okulun öğrenci sayısı 8 bin üstündedir. Okuldaki fakültelere baktığımız zaman Tıp Fakültesi başta olmak üzere, Mühendislik fakültesi, İlahiyat fakültesi, Veterinerlik fakültesi, fen ve edebiyat fakültesi, iktisat fakültesi gibi fakülteler bulunmaktadır. Bir adet sağlık yüksekokulu, 4 adet meslek yüksekokulu bulunan okulda iki tane de enstitü yer almaktadır. Rektörlüğünü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ın yürüttüğü Hitit Üniversitesi gelişimini düzenli bir şekilde sürdürmektedir.

Hitit Üniversitesi İletişim

Okulda son derece özgün etkinlikler festivaller şenlikler yapılmaktadır. Bunda öğrencilerin yüksek enerjisi ve yeniliklere açık yönetiminin payı büyüktür. Şehir halkı da öğrencilerle iyi bir bütünlük oluşturmuştur. Okuldaki öğrenci kulüpleri bu tip organizasyonları üstlenmektedir. Kredi ve yurtlar kurumuna bağımlı olan devlet yurdu dışında şehirde birçok özel yurt da yer almaktadır. İsteyenler e devlet üzerinden de bilgi edinebilmektedir.

 

Hitit Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment