İcra Dosyası Sorgulama

E Devlet İcra Dosyası Sorgulama

Teknolojideki gelişmeler son yıllarda her alanda son sürat devam etmektedir.Devletimiz tüm devlet hizmetlerini internetten vatandaşlarına sunmak için e devlet sistemini yetmiş milyon vatandaşa kullandırmayı hedeflemiştir.E devlet sistemi ile hizmetlerden faydalanmak e devlet şifresine verilen 2 tl ücret dışında  hem ücretsiz ,hem de hızlı yapılmaktadır.

İcra Dosyası Takibi

İnternet Kullanımı artışı ile resmi dairelerdeki aşırı yoğunlukta e devlet sistemine kaymış durumda.E devlet sisteminden yapabileceğimiz sorgulamalar arasında icra dosyası sorgulama hizmeti de mevcuttur.İcra sorgulama işlemleri tüm vatandaşlarımızın kullanması gereken bir sistemdir.Bir çok vatandaşımız bu hizmetin hayata geçmesinden sonra haklarında açılan icra davaları öğrenmişlerdir.

Uyap İcra Dosyası Sorgulama

UYAP ve E devlet sisteminin ortaklaşa çalışması olan icra dosyası sorgulama hizmeti son üç yıldır hayatımızda vardır.İcra dosyası sorgulama hizmeti ile üzerinize herhangi bir icra işlemi varmı yokmu öğrenebilirsiniz.Bunun için bilmeniz gereken TC kimlik numaranızdır

İcra Dosya Sorgulama

UYAP icra dosya sorgulama hizmetini kullanmak çok basittir.Aşağıdaki linke tıkladıktan sonra açılan sayfada TC numaranızı giriniz ardından resimdeki doğrulama kodunu giriniz ve giriş butonuna basınız eğer hakkınızda her hangi bir icra dosyası varsa karşınıza gelecektir.İcra dosya sorgulama işleminin ayrıntılarına ulaşmak için çıkan sonuç üzerine tıklamanız yeterlidir.

Telefon ile İcra Sorgulama

İnternet Kullanımında sıkıntı yaşayan veya bilmeyen vatandaşlarımız için de telefon ile icra sorgulama işlemi de yeni hizmetlerden birisidir.118 70 no lu hizmet numarasını arayıp yetkililere tc numaranızı vererek te hakkınızda icra dosyası-icra davası olu olmadığını öğrenebilirsiniz.Tüm operatörlerden bu hizmetin kullanım ücreti 1,99 TL dir.
Related posts

6 thoughts on “İcra Dosyası Sorgulama

 1. Umit

  Adima icravarm

 2. cemalettin çekişken

  hakkımda açılmış icra dosyaları varmı öğrenmek istiyorum

 3. nurhan ersavaş

  hakkımda açılmış olan doğalgaz borcundan dolayı açılan icra dosyasında kaln borcumu öğrenmek istiyorum

 4. kenan

  ben ticaretle ugrasıyordum iflas ettim. suanda özel sektörde maaslı calısıyorum. 14000 lira sahıs borcum vardı. benimde alacagım olan birisi vardı.borcum olan sahsın avukatla benim alacaklı oldugum sahıs borcumu ustlenim taahhütname imzalayıp borcu taksitlendirdi. ama maasıma haciz geldi.

  1-benim olan borcu alacaklı oldugum kişi üslendi. taahhütnamede bulundu

  2- bu borc baskası tarafından taksitlendi ama benim maasa haciz gelebilirmi

  3- bu yasalmı. bu durumda ne yapabilirim

  yani bana borcu olan kişi icra dosyasının bütün borcunu ödemek üzere taksitlendirme yapıp taahhutte bulundu ama buna ragmen benim maaşıma haciz geldi. ne yapabilirim

 5. kursat

  Hakkımda açılmış dosya varmı

 6. fazlı

  hakkımda açılmış icra dosyalarını öğrenmek istiyorum!

Leave a Comment