Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü

Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Dinçer Ateş çok başarılı bir kariyere sahiptir. Bunlar arasında; sempozyum düzenleyiciliği,  milli eğitim şûra üyeliği, proje yürütücülüğü, konuşmacı kimliği, öğretmenlik, genel sanat yönetmenliği, şairlik vs. yanında daha birçok ödül sahibi bir kişiliktir.  2012 yılından itibaren Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmaktadır.  Bütün bu kariyer ve mesleki deneyimine dayanarak Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini başarıyla icra etmektedir.

Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü   Telefon Numarası      

Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü, Iğdır irfan cad.76000 adresindedir. İl müdürlüğüne bağlı; 317 okul, 1770 derslik, 50.628 öğrenci, 2525 öğretmen vardır. İlköğretimde dersliklere düşen öğrenci sayısı 28 iken ortaöğretimde 33,  mesleki ve teknik eğitimde 34’tür. Müdürlüğün yapmış olduğu ve iştirak ettiği kampanya ve projelerden bazıları şunlardır. “Her Fidan Bir Can Projesi” milli eğitim ve orman işletme müdürlüğü çerçevesinde ağaç sevgisini aşılamak için milli eğitim ormanı oluşturuldu. “Futbol İle Hayata Projesi”  (sodes) ile bunların dışında “Hikâye İle Büyüyen Çocuklar Kampanyası”  ile de (sodes) çocuklara okuma-yazma, dilini iyi kullanma, anlama gibi beceriler kazandırma amaçlanmıştır. Kampanyalarda istenilen hedeflere ulaşılmıştır.

Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi         

Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Merkezi Yönetimle uyumlu, valisi, kaymakamı, muhtarı, okul müdürleriyle, öğrenci velileriyle ve öğrencilerle birlikte hareket ederek eğitim konusunda en faydalı şekilde çalışmaktadır. E Devlet hizmetlerinde de Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü yerini almıştır.

 

Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Tıklayınız.

 

 
Related posts

Leave a Comment