Iğdır Müftülüğü

Iğdır İl Müftülüğü

Iğdır İl müftüsü Cüneyt Kulaz 1956 Van doğumludur. 2011 yılından beri Iğdır İl Müftülüğü görevini yapmaktadır. Evli ve altı çocuk babası olan Cüneyt Kulaz Arapça ve Almanca bilmektedir. Kariyeri başarılarla dolu bir kişiliktir.Iğdır İl Müftülüğü, kanunda belirtilen “ İslam dininin inançları, İbadet ve ahlâk esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek” görevini yerine getirmek amaçlı kurulmuştur.

Iğdır  Müftülüğü Hutbeler

Iğdır İl Müftülüğü valilik karşısı merkez camii altı IĞDIR adresinde bulunmaktadır. Müftülüğe bağlı Aralık, Karakoyunlu, Merkez ve Tuzluca olmak üzere dört adet ilçe müftülüğü bulunmaktadır. En önemli hizmetlerinden birisi ise; “ Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu” hizmetidir. Kısaca bu büro dini danışma hizmeti veren bir bölümdür. Amacı ise; dini doğru bir biçimde anlayan, sağlıklı, huzurlu, bir aile ve toplum olarak belirlenmiştir ve amacı doğrultusunda çalışmalarına hızla devam etmektedir.

Iğdır  Müftülüğü Münhal Kadrolar

Bölge halkı ve ilçe müftülükleriyle beraber koordineli bir şekilde çalışarak çeşitli eğitim seminerleri, vaazlar, etkinlikler düzenlemektedir.Iğdır İl Müftülüğü, idari, kadrolu, sözleşmeli personeli ile faaliyetlerini icra etmektedir. Merkezi Yönetimle uyumlu, valisi, kaymakamı, muhtarı, il ve ilçe sakinleri ile birlikte hareket ederek dini ve ahlaki eğitim konusunda en faydalı şekilde çalışmaktadır Bu çalışmaları Sizde ayrıca E-Devlet sitesine girerek Iğdır İl Müftülüğü ile ilgili tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Iğdır  Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment