Iğdır Üniversitesi

Iğdır Üniversitesi Taban Puanları

Kars’ta yer alan Iğdır Üniversitesi, geçmiş dönemde Kafkas Üniversitesine bağlı olarak meslek okulları bazında hizmet vermiştir. Doğu bölgesinde okumak isteyen birçok kişi için öncelikli tercihlerden bir tanesi durumundadır. Çünkü Iğdır, hem birçok merkeze yakın bir şehir olması bakımından, hem Üniversite koşullarını oturtan bir yer olması bakımından, bunun da ötesinde okula ait imkânların gelişmiş olması bakımından beğenilmektedir. Üniversitenin geçmişi tarihsel olarak eskilere dayanmaktadır. Bakıldığı zaman Iğdır Üniversitesi’nin 1995 senesinde Kars şehrinde bulunan Kafkas Üniversitesi’ne bağlı olduğu görülmektedir.

Iğdır Üniversitesi Taban Puanları 2013

Bağımsız olarak tam biçimi ile 2008 senesinde faaliyete girmiş olan üniversite hem öğrenci sayısında hem de fakülte sayısında ciddi bir artış göstermiştir. Okul bünyesinde Ziraat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi yer almaktadır. Enstitü düzeyinde ise sayının üç olduğu görülmektedir. Bugün 3000’e yakın öğrencisi bulunan okulun rektörlüğünü Prof. Dr. İbrahim H. Yılmaz üstlenmiştir. Iğdır halkının da yoğun bir destek verdiği üniversiteye sınır bölgelerine yakın olması bakımından Türk Cumhuriyetlerinden ya da Azerbaycan gibi komşu ülkelerden öğrencileri ağırlamaktadır.

Iğdır Üniversitesi İletişim

400’e yakın akademik personeli ile dikkat çeken Iğdır Üniversitesi’nde Ömer Nasuhi erkek yurdu ve Vasfiye Kazım Eriş kız yurtları dikkat çekmektedir.Öğrenciler sosyal sportif ve bilimsel açıdan aktif durumdadır. Okula ait uluslararası onaylı bir dergi dahi bulunmaktadır. Resmi siteyle birlikte e devlet sistemlerinden de bilgi almak mümkündür.

 

Iğdır Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment