İnönü Üniversitesi

İnönü Üniversitesi Taban Puanları

Üniversitelerin bazıları fakültelerini şehirlerinin başka başka ilçelerine yayarken, hatta bu yayma politikası şehir dışına dahi taşarken, bazı okullar tek bir çatı altında kampüs yaşamı sunmaktadır. Elbette birçok öğrenci için kampüs yaşamı, çok daha tercih edilebilir bir yapıdır. İşte Malatya’da bulunan İnönü Üniversitesi ’de bu yapıya sahip bir okuldur. Onun bu denli popüler olmasında, buraya yapılan büyük yatırımın payı yadsınamaz. Malatya şehri için çok şey ifade eden Üniversite, gerek çevre illerden, gerek de ülkenin her bir tarafından öğrencileri ağırlamaktadır.

İnönü Üniversitesi Taban Puanları 2013

İnönü Üniversitesinin yaklaşık olarak 35 senelik bir geçmişi bulunmaktadır. Bu köklü üniversitede gelişim periyodik olarak devam etmektedir. 11 civarında fakülte, birçok yüksekokul ve meslek yüksekokul, konservatuar, enstitüler ve araştırma uygulama merkezine sahip durumda olan okulda okuyan öğrenciler, buradan mezun oldukları zaman mutlulukla ayrılmaktadır. Okulun bugünkü rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik’tir. Kampüsteki olanaklara ve kampüsün sosyal uzantılarına baktığımız zaman kütüphaneden öğrenci yurtlarına, yemekhanelerden spor komplekslerine kadar her türlü olanağın mevzu olduğunu görebiliriz. Çağdaş ve ilimin gölgesinde eğitim hayatını sürdüren okul, birçok başarılı öğrenciyi çıkarmayı başarmıştır.

İnönü Üniversitesi İletişim

Resmi sitesine doğrudan ulaşabileceğiniz gibi e devlet sistemi üzerinden de ulaşmak olasıdır. İsmet İnönü’ye ithaf en açılmış olan İsmet İnönü müzesi binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Öğrencilerin toplulukları, gezi, bahar şenlikleri, sosyal ve kültürel faaliyetler, sportif organizasyonlar, konferanslar, şenlikler okulun renkli yapısına katkı sağlamaktadır.

 

İnönü Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment