Işık Üniversitesi Taban Puanları

Işık Üniversitesi Bölümleri

Işık Üniversitesi, modern eğitim anlayışını benimseyen “Önce iyi insan” olarak ülkemiz çocuklarını ve gençlerini yetiştirip yaşama hazırlamak misyonunu üstlenen Feyzi’ye Mektepleri Vakfı Işık Okulları eğitim zincirine 1996 yılında eklenmiştir. 1996 yılında Rektörlük görevine atanan Prof. Dr. Nafiye Güneç KIYAK, halem bu görevi devam ettirmektedir.Işık Üniversitesi’nde Mühendislik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi ve bu fakültelere bağlı toplam 22 bölüm bulunmaktadır.

Işık Üniversitesi Taban Puanları 2013

Ayrıca Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitülerine bağlı 16 yüksek lisans ve 5 doktora programı, 2 meslek yüksekokulu ve İngilizce Yabancı Dil Programı bulunmaktadır. Üniversite Şile ve Maslak Kampüslerinde eğitim öğretim faaliyetlerini sağlamaktadır. Şile Kampüsü içerisinde yurt, çeşitli spor tesisleri, kütüphane, bilgisayar laboratuvarları, 24 saat açık kafeteryaları, sağlık merkezi, marketleri ve büfeleri ile kampüste kesintisiz yaşam imkânı bulunmaktadır.  Maslak Kampüsü.

Işık Üniversitesi İletişim

İstanbul’un merkezinde bulunması nedeniyle Güzel Sanatlar Fakültesi dışında lisansüstü eğitim ve çeşitli kurs ve kültür ve sanat etkinliklerinin düzenlendiği bir merkez konumundadır. Şile Kampüsü’ne ulaşım için günün belirli saatlerinde hareket eden öğrenci servisleri bulunmaktadır. Maslak Kampüsü’nün merkezi bir yerde bulunması nedeniyle toplu taşım araçlarıyla ulaşım son derece kolaydır.Üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünün e-MBA programı dışındaki tüm bölümlerde İngilizce, Güzel Sanatlar Fakültesinde ise İngilizce destekli Türkçe eğitim verilmektedir.

 

Işık Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment