Işık Üniversitesi

Işık Üniversitesi Taban Puanları

Işık Üniversitesi, Feyziye Mektepleri Vakfı’nın 127 yıllık eğitim ve öğretim eseri olarak 1996 yılında eğitim-öğretim hayatına başlamıştır.Selanik’te Feyz-i Sıbyan Mektebi adı ile 14 Aralık 1885 tarihinde hizmet vermeye başlayan kurum 127 yıllık hayatında Osmanlı İmparatorluğu’ndan Türkiye Cumhuriyeti’ne uzanmış olan dönemlerinde Atatürk İnkılaplarından ulusal egemenliğe kadar pek çok olaya tanıklık etmiştir. Vakıfın  ilk olarak 1934 yılında ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiği onay ile Feyz-i Sıbyan Mektebi, daha sonra “Işık Lisesi” adını alan bir okul kurmuştur.

Işık Üniversitesi Taban Puanları 2013

Daha sonra Erenköy Ayazağa ve Nişantaşı’nda anaokulu, ilköğretim okulu ve fen lisesi gibi pek çok okul açan Feyziye Mektepleri Vakfı eğitimde gösterdiği başarıdan sonra Işık Üniversitesi’nin temellerini atmaya başlamıştır. Işık geleneğinden güç alan üniversite kaliteli eğitim ve öğretim kadrosu ve Türkiye’nin önde gelen bilim adamları ile çağdaş eğitim ve öğretim kadrosunu bünyesinde barındırmaktadır. Atatürk ilkelerinden şaşmayan gençlerin geleceğini hazırlayan Işık Üniversitesi Şile’de bulunan kampüsünde 4 fakülte, 1 enstitü ve araştırma merkezleri bulunmaktadır.

Işık Üniversitesi İletişim

Bunun yanında 24 saat açık bulunan kütüphane derslikler, seminer alanları, amfiler, yurtlar, yemekhane ile birlikte 5 farklı restoran, futbol sahaları, festival (konser) alanı, açık ve kapalı spor alanları, tenis sahaları, market, kırtasiyeler, laboratuarlar, revir, sosyal tesis ve Gençlik Kampı isimli üniversite sahil tesisleri bulunmaktadır. Kampüs içerisinde her yerde sınırsız kablosuz internet desteği bulunmaktadır.Üniversitenin rektörü Prof. Dr. Nafiye Güneç KIYAK olup kampüs ile 566.000 m² alan üzerinde eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Üniversite e devlet hizmeti altında öğrencilerine yardımcı olmaktadır.

 

Işık Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment