Isparta Müftülüğü

Isparta il Müftülüğü

Isparta il Müftülüğü’nde il müftüsü görevini Mehmet Emin Avcı yapmaktadır. 1949 Bingöl doğumludur. 1972 yılında Diyarbakır İmam Hatip Okulu’ndan mezun olmuştur. Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nden 1980 yılında mezun olduktan sonra Muş Malazgirt İlçe müftülüğü görevini yapmıştır. Askerliğini yaptıktan sonra farklı il müftülük görevlerine atanmıştır. Isparta İl Müftüsü olarak görevine 14.05.2010 yılında başlamıştır ve halen görevine devam etmektedir.

Isparta Müftülüğü  Hutbeler

Isparta İl Müftülüğü hac ve umre organizasyonlarında isteklilerin bilgilendirmesini sağlamak ve işlemlerini yapma hizmeti vermektedir. Ayrıca çeşitli devlet kurumlarına verilecek vaaz bilgilerini ve konuları belirleyerek yetkili kişilere, imamlara bilgi akışını sağlamaktadır. Kurumun alo fetva hattı vatandaşların dini sorularının yanıtlanmasında ve doğru bilgiye ulaşmalarında yardımcı olmaktadır. İlçe müftülükleri, çocuk kuran kursları ve imamlar il müftülüğüne bağlı olarak faaliyet göstermektedirler.

Isparta Müftülüğü Münhal Kadrolar

Cuma günleri vaazları ve dini görevliliere bilgi vermekle mükelleftirler.  Ayrıca dini günler ve bayramların tespitini yaparak, fitre miktarları ile ilgili halka bilgi verirler. İl veya ilçe müftülüklerine ilgili sorular ve şikayetlerin çabuk ulaşması için e-devlet hizmeti verilmektedir. Bu hizmet sayesinde vatandaşların hızlı bilgi akışı sağlanmaktadır.Isparta İl Müftülüğü’nün adresi, Gazi Kemal Mah. 121 Cad. Müftülük Sitesi Ap. No:3 ISPARTA,  İrtibat no: 0 (246) 218 14 12 – 0 (246) 232 62 92 Faks: 0 (246) 223 21 58. Elektronik posta ile ulaşmak için ise adres isparta@diyanet.gov.tr.
Related posts

Leave a Comment