İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Taban Puanları

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından kurulmuş ve 2010-2011 akademik yılında eğitim öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Üniversite, İcadiye- Bağlarbaşı Caddesi, No: 40 Üsküdar/ İstanbul adresinde eğitim ve öğretim hayatına devam etmektedir. Üniversitenin Rektörlük görevini Prof. Dr. İbrahim Kâfi DÖNMEZ yürütmektedir.İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nde,  Edebiyat Fakültesi,  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası İslam ve Din Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Eğitim Fakültesi ile Yabancı Diller Yüksek Okulu ile Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü bulunmaktadır.

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Taban Puanları 2013

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Üsküdar Bağlarbaşı’ndaki kampüsü ile öğrencilere şehrin merkezinde olmasına rağmen doğayla içiçe ve huzur verici bir kampüs ortamı sağlamaktadır. İstanbul’un tüm merkezlerine, toplu taşıma araçları vasıtasıyla rahatlıkla ulaşım imkanı bulunan Kampüs, Boğaziçi Köprüsü’ne, Metrobüs’e yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Kampüs alanında bulunan İSAM Kütüphanesi, Üniversite bünyesinde bulunan öğretim elemanları ve öğrencilerin rahatlıkla faydalanabileceği ve 30.000 adet kitaptan oluşan bir kütüphane bulunmaktadır.

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi İletişim

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi lisans programlarında yer alan bütün kontenjanlar tam (% 100) veya kısmi (% 25- % 50) bursludur.Üniversitenin “Tam Burslu” olarak bir lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencilere çeşitli imkanlar sağlamaktadır. İlk 100 öğrenci arasına girenlere 9 ay süreyle 2.000 TL üstün başarı bursu verilmektedir. Üstün başarı bursu alamayan öğrencilere 250 TL destek bursu verilmektedir. İsteyen öğrencilere ücretsiz yurt imkanı sağlanmakta, bu imkândan yararlanmak istemeyenlere ise dokuz ay süreyle aylık şehir içi ulaşım ücreti ödenmektedir.

 

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment