İstanbul Aydın Üniversitesi

İstanbul Aydın Üniversitesi Taban Puanları

1995 yılında kurulmuş olan Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV),  ülkemizin istihdam sorununa çözüm yaratmak ve nitelikli eleman açığını kapatmak adına, YÖK’ün kabul etmesiyle Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu olarak 2004-2005 akademik yılında eğitim öğretim faaliyetlerine başlamıştır. 18.05.2007 tarihinde ise YÖK’e bağlı olarak İstanbul Aydın Üniversitesi kurulmuş ve tüzel kişilik kazanmıştır. Üniversitenin Rektörlük görevini Prof. Dr. Yadigâr İZMİRLİ yürütmektedir.İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Hukuk Fakültesi bulunmaktadır.

İstanbul Aydın Üniversitesi Taban Puanları 2013

Ayrıca Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Eğitim Fakültesi ve bu fakültelere bağlı toplam 55 bölüm, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüleri ve bu enstitülere çok sayıda yüksek lisans ve doktora programları bulunmaktadır. Ayrıca Yabancı Diller Meslek Yüksek Okulu, Anadolu Bil Meslek Yüksek Okulu,  Sağlık hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ve Adalet Meslek Yüksek Okulu olmak üzere toplam 4 meslek yüksekokulu eğitime devam etmektedir.

İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim

İstanbul Aydın Üniversitesi, Florya Yerleşkesi, Bahçelievler Yerleşkesi, Bahçelievler Diş Hekimliği Yerleşkesi, Kadıköy Yerleşkesi ve Beşiktaş Yerleşkesi ile eğitim öğretim faaliyetini sürdürmektedir. Bu yerleşkelere ulaım imkânı rahatlıkla sağlanabilen kız ve erkek öğrenciler için çok sayıda özel yurt imkânı bulunmaktadır. Üniversite ayrıca başarılı öğrenciler için şartları ve oranları değişiklik gösteren,  onur bursu, tercih bursu, üstün başarı bursu, sporda başarı bursu, teşvik bursu, başarı bursu ve kurucu vakıf bursu gibi çeşitli burs imkânları da sağlamaktadır.

 

İstanbul Aydın Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment