İstanbul Bilgi Üniversitesi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Taban Puanları

İstanbul Bilgi Üniversitesi bilimin ana gayesinin kişilerin özgürlüğü ve mutluluğu olduğunu düşünerek ve buna inanarak yola çıkan 31 Ekim 1994 yılında T.M.K. hükümlerine uygun olarak kurulmuş olan Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 1996 senesinde kurulmuştur.Ülkemizdeki üniversitelerden farklı bir bakış açısı ile gençlerin üniversite yaşamlarına yepyeni bir soluk getirebilmek ve yüksek kalitede akademik eğitim, öğretim programları sunabilmek gayesi ile kurulmuştur.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Taban Puanları 2013

Kuruluşundaki amacı alınacak eğitim okul için değil hayat için öğrenilmeli inancı ile yola koyulan ve kurucularının ilkesi herkesin eşit bir şekilde erişebileceği maddi imkânlarının yetebileceği şekilde olması ayrıca okuyacak öğrencilerin yaşattıkları hayallerinin peşinden çok rahat bir biçimde koşmalarına imkân sağlayacak eğitim olanağının sunulmasında ön ayak olmaktır. E-devlet sitesinden M.E. B ilgili bilgiler alabilirsiniz. 1 Nisan 2011 tarihinden bugüne kadar İstanbul Bilgi Üniversitesi rektörlüğünü 7 Nisan 1970 doğumlu olan Türk Ekonomi Profesörü Doktor Mehmet Remzi Sanver başarılı şekilde yürütmektedir.

İstanbul Bilgi Üniversitesiİletişim

Üniversitede Akademik Birimler Fen-Edebiyat, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Mimarlık, Mühendislik Fakülteleri – Yüksek Lisans ve Doktora Programları – Sağlık Bilimleri, Uygulamalı Bilimler, Spor Bilimleri ve Teknolojisi, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu – Adalet Meslek ve Meslek Yüksekokulu ve ayrıca uygulamalı araştırma merkezleri bulunmaktadır.Ayrıca 3442m2 alan üzerinde kurulmuş olan ve 426 öğrenciye hizmet sunan Tophane Yurdu, boğaz manzaralı 23 öğrenciye hizmet sunan 15 odalı Tophane Rezidansı ve 1 Eylül 2013 tarihinde hizmete girecek olan biri 117 diğeri 247 yatak kapasitesinden oluşan 2 adet Santral Yurt binası ile barınma sorunu yaşanmamaktadır.

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment