İstanbul Bilim Üniversitesi

İstanbul Bilim Üniversitesi Taban Puanları

T.C İstanbul Bilim Üniversitesi 5476 Kanun numarası ile 22 Mart 2006 kabul tarihli olarak 28 Mart 2006’da 26122 Sayı numarası olan resmi gazetede yayımlanan kanun ile Türk Kardiyoloji Vakfı tarafından kurulan vakıf üniversitesidir.Misyon olarak sağlık insanların en kıymetli hazinesidir diyerek yola çıkılmıştır. Zamanımızın bütün sağlık problemlerini anlayan, benimseyen, yeterli şekilde çevre bilinci gelişmiş olan sağlıklı insan gücünü ortaya çıkarmak gayesi ile gerekli olan öğretim ve eğitim için her türlü maddi ve manevi destekle yol göstermek ve yardım sağlamak amacı ile kurulmuştur.

İstanbul Bilim Üniversitesi Taban Puanları 2013

Akademik birimleri ve bölümleri olan Tıp ve Sağlık ağırlıklı Türkiye’nin ilk ve tek sağlık üniversitesidir. E-devlet sitesinden her konuda bilgi alabilmeniz mümkündür. T.C İstanbul Bilim Üniversitesi rektörlük görevini 31 Ekim 1967 tarihinde Ankara’da doğan ve Kardiyoloji alanında uzman olan Prof. Dr. Çavlan Çiftçi başarılı bir şekilde yürütmektedir. Üniversitemizde akademik bölümler;  Tıp, Fen-Edebiyat Fakültesi – Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimleri Enstitüsü – Florence.

İstanbul Bilim Üniversitesi İletişim

Nightingale Hastanesi Hemşirelik, Sağlık, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu haricinde Avrupa Florence Nightingale Hastanesi Araştırma ve Uygulama Merkezi – Avrupa Florence Nightingale Hastanesi Araştırma ve Uygulama Merkezi Bedii Gorbon Kanser merkezi bulunmaktadır.Toplumumuza kardeşliğin, insan sevgisinin ve pozitif bilimin gösterdiği doğrultuda gelişime ve araştırmaya açık, medeni, temel düşünce ve inancı yüksek olacak dürüst gençlerin kazandırılması için her türlü olanağın kullanılmasını sağlanmasına çalışılmaktadır.

 

İstanbul Bilim Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment