İstanbul Kültür Üniversitesi

İstanbul Kültür Üniversitesi Taban Puanları

Kısa adı İKÜ olan İstanbul Kültür Üniversitesi TBMM’de kabul edilmiş 4281 sayılı kanun ile 9 Temmuz 1997 tarihinde İstanbul Bakırköy’de kurulmuş olan bir vakıf üniversitesidir. Diğer bütün üniversiteler de olduğu gibi Yüksek Öğretimin 2547 sayılı kanunu çerçevesinde çalışmalarını başarı ile sürdürmektedir.Üniversitede rektör olarak İstanbul doğumlu olan Prof. Dr. Sıddıka Semahat Demir bulunmakta ve halen başarılı bir şekilde görevini yürütmektedir.  Kuruluş amaçları arasında kaliteli Yükseköğretim imkânı sunmak ve eğitim, öğretim konularında bugüne kadar olan sorunları çözüme kavuşturarak öğrencileri başarıya ulaştırmaktır.

İstanbul Kültür Üniversitesi Taban Puanları 2013

Kuruluşunda yer alan kişilerin uzun yıllardır eğitim ve öğretimde başarılı bir şekilde çalışmalar yapmış olmalarından dolayı deneyimlere ve eğitime sahip Mütevelli heyet tarafından idare edilmektedir.  İstanbul Kültür Üniversitesi Fen-Edebiyat, Eğitim, Hukuk, İktisadi ve idari Bilimler, Mühendislik, Mimarlık, Sanat ve Tasarım fakültesi – İşletmecilik, Adalet ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu – Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitüsünde doktora ve yüksek lisans programları uygulanmaktadır.

İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim

E-devlet sitesinde merak ettiğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Okuyan öğrencilerine tertemiz, rahat, güvenli, medeni bir otamda barınmalarını ve eğitim alabilmelerini sağlayarak onlara başarılı olabilmeleri için her türlü imkân sunulmaktadır. Ayrıca kaldıkları yurtlarda hazırlanan sosyal ve kültürel etkinlikler sayesinde öğrencilerin başarıları artmaktadır.Kız yurdu toplam 105 kişilik ve erkek yurdunda ise 150 kişilik kapasite bulunmaktadır. Ayrıca kız öğrenci evinde ise toplam 70 kişilik kapasite mevcuttur.

 

İstanbul Kültür Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment