İstanbul Medipol Üniversitesi

İstanbul Medipol Üniversitesi Taban Puanları

7 Temmuz 2009 tarihinde kısa adı TESA olan Türkiye Eğitim Sağlık ve Araştırma Vakfı tarafından kurulmuş olan İstanbul Medipol Üniversitesi bir vakıf üniversitesidir. İstanbul’un her iki yakasında da bulunan yerleşkelerinde eğitim ve öğretim hizmetlerini sürdürmekte ayrıca öğrenciler uygulamalı dersleri ve staj eğitimlerini Bağcılar Medipol Üniversitesi hastanesinde ve Vatan Kliniğinde devam etmektedirler.Üniversiteye rektör olarak 2010 yılında atanan 1959 Bolu Göynük doğumlu olan Prof. Dr. Sabahattin Aydın halen görevinin başında bulunmakta ve başarılı çalışmalarına devam etmektedir.

İstanbul Medipol Üniversitesi Taban Puanları 2013

Haliçte olan ve tarihin kokusunun sindiği geçmişten izlerin hala durduğu bölgede bulunan yerleşkede öğrencilere çağdaş eğitimler verilmektedir. Üniversitenin kurulduğu zamandaki bölümlere ve rektörlüğe ek olarak derslikler, merkezi kütüphane ve laboratuvarlar bulunmaktadır. E-devlet sitesi sayesinde bilgilenebilirsiniz. İstanbul Medipol Üniversitesi gençlerimize önceliği sağlık hizmeti olmak üzere üretken, kendini geliştiren, özgür, nitelikli, evrensel, çağdaş bir üniversiteli olma imkânı vermek amacı ile yola koyularak genç nesil yepyeni fırsatlar sunmaktadır.

İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim

Öğrencilerimiz çağdaş ve tecrübeli eğitimcilerle öğrenimlerini sürdürerek ileriki hayatlarına katkıda bulunacak başarılar sağlayacaklardır. Üniversite olarak mükemmeliyetçi, hoşgörülü, yenilikçi, özgürlükçü, katılımcı, etik değerlere bağlı, çevreye duyarlı, insan odaklı olarak temel değerlere sahip bulunmaktadır.Girişimcilik ruhu ile sürekli gelişime açık dinamizmi ile güçlü kurumsal kültürü ile topluma, bilime yön verecek şekilde öncü olmaktır. Üniversitenin sadece Kavacık yerleşkesinde bulunan kız ve erkek öğrencilerin kalabilecekleri yurt kapasitesi toplamı 200 kişiliktir.

 

İstanbul Medipol Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment