İstanbul Şehir Üniversitesi

İstanbul Şehir Üniversitesi Taban Puanları

İstanbul Şehir Üniversitesi 2008 yılında Bilim ve Sanat vakfı tarafından kurulmuş olan vakıf üniversitesidir. 5 Ekim 2010 tarihinde gerçekleştirilen açılış törenine Başbakan ve Cumhurbaşkanının katılımları ile akademik hayatına başlayarak 2010-2011 dönemi ilk öğrencilerini kabul etmiştir.Üniversitenin kuruluşundaki vizyonu bulunulan bölge ve Türkiye’nin en saygın üniversitelerinden bir olmak ve araştırmaları, eğitimleri ile dünya çapında adını duyurarak tanınan bir üniversite olmaktır. Misyonunda ise doğruyu, iyiyi ve güzeli bulmak için sürekli aramak- toplumu, doğayı ve insanı severek saygı ile anlamak – bu arayışın ve anlayışın ortaya çıkardığı bilgileri bütün insanlıkla paylaşmaktır.

İstanbul Şehir Üniversitesi Taban Puanları 2013

Kuruluşumuzdaki değerlerimiz ise; evrensellik, özgüven, katılımcılık, özgürlük, üretkenlik, özgünlük ve sorumluluktur. İstanbul Şehir Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri, Hukuk, İşletme ve Yönetim Bilimleri, Mühendislik ve Doğa Bilimleri, İletişim ve İslami İlimler Fakültesi – Sosyal Bilimler, İşletme, Fen Bilimleri, Enstitüsü ve Yabancı Diller Yüksekokulu bulunmaktadır.  İstanbul Şehir Üniversitesi rektörü 1965 Diyarbakır doğumlu olan Prof. Dr. Ahmet Âdemoğlu ’dur ve atandığı günden bugüne kadar başarılı çalışmalara imza atarak görevine devam etmektedir.

İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim

E-devlet sitesi aklınıza takılan soruların cevaplarını bulmanızda yardımcı olacaktır.Üniversitemiz öğrencilerimize sadece meslek kazanmaları konusunda değil öğrenilen bilgilerin hayatımızda etkin bir şekilde ve doğru olarak kullanılması gerekliliğini de öğretmeyi vaat etmektedir. Üniversitemizde oluşan uluslararası ortamdan dolayı farklı kültürlerden öğrenilecek bilgileri özümserken diğer yandan ülkemizin bilgi ve kültür birikimini paylaşmanın heyecanını yaşatmaktayız.

 

İstanbul Şehir Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment