İstanbul Ticaret Üniversitesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi Taban Puanları

Kısa adı İTİCÜ olan İstanbul Ticaret Üniversitesi 2001 yılında İstanbul Ticaret Odası ve Sosyal Hizmetler Vakfı tarafından kurulan vakıf üniversitesidir. İlk olarak 2001-2002 döneminde eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır.Kuruluşundaki hedef Türkiye’nin ileriki yıllarda ekonomisine sanayi ve ticaret hayatına katkı sağlayacak kaliteli, nitelikli insan sermayesi yetiştirmektir. Ve iyi yetişmiş gençlerimizin teknolojik ilerlemeleri ve gelişmelerini izleyerek ürettiği bilgileri yaşadığı topluma ve dünyaya aktarmak olarak belirlemiştir.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Taban Puanları 2013

Üniversitemiz Türkiye genelinde en fazla tercih edilen ilk üç vakıf üniversitesi arasında bulunmaktadır. İstanbul Ticaret odası bünyesinde üniversite kurulması fikrini 1992 yılında resmi olarak öneren İTO genel Kurulunda bulunan Prof. Dr. İsmail Öz Arslan’dır.  İstanbul Ticaret Üniversitesi Ticari Bilimler, Mühendislik ve Tasarım, Fen-Edebiyat, Hukuk, İletişim, Uygulamalı Bilimler Fakültesi,  Fen Bilimler, Sosyal Bilimler, Dış Ticaret Enstitüleri, Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. 2012 yılı itibarı ile 4 kampüs, 811 ön lisans, 312 hazırlık, 4141 lisans, 1197 lisansüstü olmak üzere öğrenciye 295 akademisyenle öğretim sunmuştur.

İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim

E-devlet sitesine giriş yaparak kamu kuruluşları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Üniversitemizin rektörü 04 Aralık 1956 İstanbul doğumlu ve evli iki çocuk babası olan Prof. Dr. Nazım Ekendir.Yetiştirilen öğrencilerin toplumun değişim ve dönüşüm süreçlerini sorgulayabilecek, takip edebilecek ve bir fiil etkin biçimde rol üstlenebilecek sağlam, özgüveni yüksek, kendi olmayı becerebilen ve gereli donanıma, bilgiye sahip kişiler olarak topluma kazandırılması istenmektedir.  Üniversitenin yurt olarak Kadıköy’de misafirhanesi bulunmaktadır.

 

İstanbul Ticaret Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment