İstanbul Valiliği

İstanbul Valiliği Protokol Listesi

Şairlerin en büyük tutkuyla dizelerinde anlamlandırdığı, tarihin en ünlü ve paylaşılamayan şehridir. İstanbul. İstanbul ile ilgili öyle çok söylenecek ve yazacak şey var ki. Bir kez görenin meftun olduğu; taşı toprağı altın şehri İstanbul dersek abartmış olmayız.

İstanbul Valiliği Duyuruları

Fatih Sultan Mehmet Hanı’ın 21 yaşında kazandığı zafer ile bizlere armağan ettiği bu güzel şehir için hayranlık duymamak mümkün değildir. Boğazın güzelliği, bir gelin edasıyla süzülen vapurları ile Ortaköy’den Bebek’e Bebek’ten Moda’ya Modalardan Adalar’a kadar her metrekaresi için ayrı ayrı methiyeler dizilen; uğruna nice kanlar dökülmüş İstanbul.

İstanbul Valiliği Memur Alımı

Kozmopolit bir yapıya sahip şehirde yapılacak çok şey var. Eğer sonbahar ya da ilkbahar aylarında gelmeyi tercih ederseniz çok daha güzel ve rahat bir gezinti yapabilirsiniz. İstanbul’u gezmeye Topkapı Sarayından başlamak gerekmektedir. Haremi ile kaşıkçı elması ile bulunduğu dönemin ihtişamını yansıtan Topkapı sarayı kendisini ziyarete gelen herkesi büyülemektedir.Dünyaca ünlü Ayasofya müzesi de tüm dinlerin ve kültürlerin bir arada yaşamasının adeta bir simgesidir. İçerisinde ki mozaikler ile tüm dünyanın gözlerini üzerine çekiyor.

İstanbul Valiliği Adresi

Sonrasında ziyaret edilebilecek en güzel eser Sultanahmet Cami’dir. 6 minaresi ve İznik çinileri ile 260 pencereden gelen ışıkları olan bu cami İstanbul‘u süslüyor.1500 yıllık yere batan sarnıcı ise Justinionus tarafından saraya su taşımak amacıyla yapılmış son derece ilgi çekici bir mekân.Kanuni Sultan Süleyman Han’ın Pargalı İbrahim Paşa’ya armağan ettiği saray ise günümüzde Türk İslam Sanatları Müzesi olarak kullanılıyor.

İstanbul Valiliği Telefonu

Arkeoloji müzesi ise Osmanlı İmparatorluğu’nun hâkimiyetinde ki yerlerden toplanmış 1 milyondan fazla eseri barındırıyor.Süleymaniye Cami ise Kanuni Sultan Süleyman Han ve Hürrem Sultan Türbeleri ile birlikte çokça ziyaret alan eserlerimizdendir.Boğaz’da yapılacak olan bir tekne turu ve çay eşliğinde simitte İstanbul’un tadını çıkarmaya yarayacak özellikte olacaktır.
Related posts

One thought on “İstanbul Valiliği

  1. maliye yaran

    4senedır emes hasdasıyım basvurmadım makam kalmadı evıme kadar geldıler evımde bı cekyat bı dolap bı makına var esım asgarı ucretle calısıyo ben besınsılkden 43den yuzde 68 orannına cıkdım benım buhasdalıkda beslenmme morellıolmamlazım ama ben ılaclarımı bıle alamıyorum yuzdesı bana dıyolar 1odamıveremıyon sankı ben yalan dıyorum yok yok yok doslarım arada sırada maddı yardımedıyo heyete gırıyorum evdebakıma 68alıyorum bana evde bakıma hayır dıyo ozurlumasına basvuruyorum evlısın dıyolar ya ben daha napıyım felcmıoluyum sowmuyapıyım alahaskına geln gorun

Leave a Comment