İzmir Ekonomi Üniversitesi

İzmir Ekonomi Üniversitesi Taban Puanları

Kısa adı İEU olan İzmir Ekonomi Üniversitesi İzmir Ticaret Odası Eğitim ve sağlık Vakfı tarafından 14 Nisan 2001 tarihinde İzmir’de kurulan üniversite Ege bölgesinin ilk vakıf üniversitesidir. Kuruluş olarak Atatürk inkılâp ve ilkelerine bağlı, yaratıcı, katılımcı ve girişimci genç bireyler yetiştirmeyi hedefleyen yükseköğretim kurumudur.Misyonunda eleştirel düşünebilen ve girişimci nitelikli, liderlik vasıfları ile donatılmış mezunlar yetiştirmek ve yapacakları özgün araştırmalarla bilime katkı sağlamaktır. Hedefleri arasında evrensel seviyede kaliteli öğretim, eğitim veya akademik ve bilimsel araştırmalar sayesinde insanlara ve topluma öncülük eden elit bir eğitim kurumu olmaktır.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Taban Puanları 2013

Yaratıcı, etkili ve bilimin üst sınırında disiplin çerçevesi içinde geliştirme ve araştırma faaliyetlerinin içinde yer almak yenilikçi temel değerleri, esnek, evrensel, çoğulcu, işbirliğine açık olarak şeffaf akademik çevre yaratmak katılımcılık temel değerleri, bütün çalışmalarda ve faaliyetlerde en iyiyi aramak mükemmeliyetçilik temel değerleri arasındadır. İzmir Ekonomi Üniversitesinde Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri, İşletme, Fen-Edebiyat, Güzel Sanatlar ve Tasarım, İletişim, Hukuk, Sağlık Bilimleri, Tarımsal Teknoloji ve Gıda Bilimleri Fakülteleri .

İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim

Uygulamalı Yönetim Bilimleri, Yabancı Diller Yüksekokulu, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri Enstitüsü – Sağlık Hizmetleri, Meslek Yüksekokulu, IEU-SQA Uluslararası Ortak Ön Lisans Programları bulunmaktadır. E-devlet sitesi sayesinde istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.Prof. Dr. Tunçdan Baltacıoğlu üniversitenin rektörlüğünü başarılı bir şekilde sürdürmektedir. 8 katlı yurt binası üniversitenin kampüsü içinde yer almakta ve 4 katı erkek 4 katıda kız olmak üzere toplam 480 öğrenci kapasitesindedir.

 

İzmir Ekonomi Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment