İzmir İl Spor Müdürlüğü

İzmir Spor Müdürlüğü

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın temeli 1922 yıllarına dayanmaktadır. Tarihinde birçok kez isimi değiştirilerek günümüze kadar gelmiştir. Son olarak 2011 yılında bakanlık olarak kurulmuştur. Ülkemizdeki spor ve sporcu adına yürütülen faaliyetlerin kontrol altına alınmasına ve bu anlamda imkanları arttırmak ve katılımları çoğaltmak için gerekli kurumlar kurmak ve yönetmekle sorumludur. Gençliğin sosyal gelişimine de katkı sağlamayı hedefleyerek bilgi ve beceri düzeyini arttırmaya çalışmaktadır. Uluslar arası platformlarda düzenlenen organizasyonlara katılımı sağlamak ve gerekli hizmetleri programlamakla sorumludur.

İzmir İl Spor Müdürlüğü Adresi

Gençlik ve Spor Bakanlığı hizmet ve yönetimi sağlayabilmek için yurt genelinde İl Spor Müdürlükleri kurmuştur. İzmir İl Spor Müdürlüğü; İzmir’deki gençlerin sportif faaliyetlerini sürdürebilmeleri için hizmet vermektedir. Bu alanda hizmetler sunarak gençliği bilinçlendirmeyi hedefleyerek onlara rehber olmaya çalışmaktadır. Yeni, yeni projeler üreterek gençleri teşvik etmek ve sporun yaygınlaşmasını hedeflemektedirler. Sporun ve sporcunun kalitesini arttırmak için uluslar arası kurallar ve şartlar konusunda bilgilendirme ve uygulamalar sunmaktadır. Okul içi ve dışı beden eğitimi, jimnastik ve spor faaliyetlerinin yürütülmesi, bu konudaki gerekli araç ve gereçlerin temin edilmesi de müdürlüğün sorumluluğundadır.

İzmir İl Spor Müdürlüğü İletişim

Bu gibi imkan ve hizmetleri sunmak için gerekli tesislerin yapımını ve yönetimini sağlamak, personel yetiştirilmesini sağlamak; spor idarecisi, antrenör ve hakemler yetiştirerek sayılarını arttırmak için spor merkezleri kurmakla yükümlüdür. İzmir İl Spor Müdürlüğünü 2012 tarihinden itibaren başarıyla Metin KAPLAN yapmaktadır.

 

İzmir İl Spor Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment