İzmir Tarım il müdürlüğü

İzmir Tarım il müdürlüğü Misafirhanesi

Tarım il müdürlükleri bulundukları il ve ilçelerdeki tarım çalışanları ve hayvancılıkla ilgilenen vatandaşların bu sahalardaki tohum,gübre, fidan,yem,ilaç vb. ihtiyaçlarını karşılayan kurumlardır.İzmir Tarım il müdürlüğü kapsamında çiftçilerimize hayvan ve bitki yetiştirme ve  tarla bilgisi verilmektedir. Tarım alanındaki ilerlemeler ve seracılık yöntemleri hakkında verilen seminerler sayesinde İzmir çiftçileri yetiştirilmektedir.

İzmir Tarım il müdürlüğü İletişim

Günümüzde tarım alanında verimli topraktan en iyi hasadı çıkarmak için tarla toprağı numunesi alınarak tespit yapılarak tarıma uygunluğu ve hangi bitkilerin yetişebileceği analizini yapmasına imkan veren işlemler vardır. Bu işlemler İzmir Tarım il Müdürlüğünde çiftçilere seminer halinde sunulmuştur. Hayvancılık ve besicilik yapmak isteyene hem hayvanını hem de yetiştirilme metodlarını öğreten kurumda tarım il müdürlüğüdür. Yani sizin de anlayacağınız gibi Tarım İl müdürlükleri direk mezra ve köy hayatına denk gelen eğitimi veren ve takibini yapan kuruluştur.Ayrıca çiftçiler için seminer ve yerinde bilgi uygulamaları yatırımcılar için bilgi danışma ofisleriyle İzmir Tarım İl Müdürlüğü çiftçilerimizin hizmetinde bulunmaktadır.

İzmir Tarım il müdürlüğü Adresi

Gıda analizleri ile hangi hayvana hangi yem uygulamaları ile çiftçilerimize yardımcı olan tarım il müdürlüklerimiz tarım ve hayvanlığımızın gelişimine destek vermektedir.Tarım il müdürlüğümüzde Gıda ve yem için, Tarımsal altyapı için, hayvanların sağlığı ve yetiştiriciliği, ayrıca su ürünleri bilgileri verilmekte olup çiftçi istediğini seçip yapmakta eğitimi ile ilgili bilgileri de bağlı bulunduğu ilin veya ilçenin Tarım il veya ilçe müdürlüğüne başvuruyor.

 

İzmir Tarım il müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment