İzmir Üniversitesi

İzmir Üniversitesi Taban Puanları

1995 senesinde Necdet Doğan ata tarafından kurulmuş olan Doğan ata Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 18 Mayıs 2007 tarihinde kurulan İzmir Üniversitesi 2008-2009 döneminde eğitim ve öğretim hizmetine başlamıştır.Üniversitemizdeki vizyonumuz yetiştirilen gençlerimizin mesleklerinin bilgi, davranış, beceri ve genel kültürüne sahip olarak dünya genelinde bu dalın gelişimini izleyebilecek yabancı dil seviyesine ve bu seçilen mesleğin dünya standartlarında hatta bir adım ileri gidebilecek seviyede uygulanabilme kabiliyet ve bilgi birikimine ulaştırılması hedeflenmektedir.

Üniversite Taban Puanları 2013

Ayrıca hedefleri arasında ülkemizde ve dünyada teknolojideki ve bilimdeki gelişmelerine destek sağlayarak bu gelişmelere pratik teorik olacak şekilde bilim adamları yetiştirmektir. Atatürk milliyetçiliğine bağımlı olan vizyonu ve ufku geniş bir biçimde çevreye ve insan haklarına saygılı olması için sürekli çalışmayı ilke haline getirmektedir. İzmir Üniversitesi rektörlük görevini Prof. Dr. Kayhan Erciyeş başarılı bir şekilde yürütmektedir. Üniversitede Fen-Edebiyat, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, Mimarlık, Mühendislik, Tıp, Güzel Sanatlar Fakültesi, Mühendislik ve Fen Bilimleri, Sosyal bilimler Enstitüsü, Sağlık, Meslek, Yabancı Diller Yüksekokulu bulunmaktadır.

İzmir Üniversitesi İletişim

E devlet sitesi bilmek istediğiniz sorulara cevap bulmanızda yardımcı olacaktır. Üniversite İzmir’in 3. Vakıf üniversitesi olarak kurulmuş çağdaş ve farklı eğitim metotlarımızla alanında Türkiye’nin en önde gelen üniversitesi olmayı hedeflemektedir.Üniversitenin kendine ait olarak herhangi bir yurdu bulunmamaktadır fakat Doğan ata Eğitim Kurumlarına ait olan toplam 160 kişi kapasiteli özel öğrenci yurtları bulunmaktadır.

 

İzmir Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment