İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü  Taban Puanları

İzmir İleri Teknoloji Enstitüsü (İYTE), İzmir milletvekili Işın Çelebi ve Rıfat Serdaroğlu tarafından verilen önerge ile 1992 yılında kurulan bir devlet üniversitesidir.  Adından da anlaşılacağı gibi yüksek düzeyde araştırma, eğitim-öğretim ve danışmanlık yapmaktadır.  Ancak, eğitime 1994 yılında “Bilgisayar Yazılımı” ve “Şehir Tasarımı” bölümlerinde yüksek lisans programlarıyla başlamıştır.  Üniversitede eğitim dili %100 İngilizcedir.  Öğrenci değişim programı sayesinde de her yıl birçok öğrenci de yurtdışında eğitim görmektedir.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü  Taban Puanları

İYTE’ DE Mimarlık Fakültesi, Fen Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi olmak üzere 3 fakülteye bulunmaktadır.  Bu fakültelere bağlı 16 bölüm vardır.  Ayrıca yüksek lisans programından sorumlu bir de Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü de bulunmaktadır. Sürekli teknolojik gelişmelere açık olan üniversitede 8 adet de araştırma ve uygulama merkeziyle araştırma ve eğitim sürdürülmektedir.  Büyük bir de teknokent bulunmaktadır.  İYTE’nin rektörlüğünü şuanda Prof. Dr. Mustafa Güden yapmaktadır.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü İletişim

Ege sahil şeridinde 35 bin dönüm araziye kurulmuş olan üniversitede 2200’ü lisans öğrencisi olmak üzere yaklaşık 3 öğrencisi ile öğrenim vermektedir.  Yurtdışında eğitim görmüş donanımlı akademik kadroya sahiptir.  Hem İzmir gibi büyük bir şehirde bulunması hem de tatil beldelerine yakın olması sebebiyle de öğrencilerine oldukça fazla sosyal imkân sunmaktadır.   Ayrıca, barınma sorunlarının yaşanmaması için İYTE Barınma Ofisi kurulmuştur.  Kredi Yurtlar Kurumu ve diğer özel yurtlarla hizmet vermektedir.  E-devlet sayesinde hangi yurtların bulunduğu öğrenile bilinmektedir.

 

İzmir Yüksek  Teknoloji Enstitüsü  İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment