Kadir Has Üniversitesi

Kadir Has Üniversitesi Taban Puanları

Kadir Has Üniversitesi merhum Kadir Has öncülüğünde HASVAK yani Kadir Has Vakfı tarafından 1992 yılında İstanbul’da kurulmuş 1997 yılında ise eğitime hizmetine başlamıştır. Üniversitenin temeli varlığını ve kendini eğitime adayan kurucusu beyefendinin vatan borcu ödüyorum felsefesi üstüne bina etmiştir.Bu sözden yola çıkarak bakıldığında yurdumuzun gelişime, eğitimine ve ilerlemesine katkı sağlayan demokratik olarak eylemin ve düşüncenin önünü açan araştırmalarla ve evrensel boyuttaki kaliteli akademik çalışmalarını destekleyerek katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Üniversite Taban Puanları 2013

E-devlet sitesinden öğrenmek istediğiniz konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Uluslararası alanlarda saygın olan üniversitelerle yapılan iş birlikteliği ile başarı sağlayan öğrencilerimizin yurtdışında eğitim ve öğrenim görmelerini desteklemektedir. Üniversitemize alacağımız öğretim üyelerimizi uluslararası itibarlı, saygınlığa ulaşmış olan üniversitelerin mezunları arasından dikkat ve itina ile seçerek aldıkları eğitim ile uzmanlık alanlarına sadece ülkemiz değil dünya çerçevesinden bakmaları yolunda teşvik etmeyi sağlarız.

Kadir Has Üniversitesi İletişim

Üniversitemizin Mühendislik ve Doğa Bilimleri, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler, Hukuk, Sanat ve tasarım, İletişim Fakülteleri – Fen Bilimleri, sosyal Bilimler Enstitüsü – Yüksek Lisans, Doktora Programları -Uygulamalı Bilimler, Kadir Has Meslek, Adalet Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. Kadir Has Üniversitesinde 1967 Trabzon doğumlu olan Prof. Dr. Mustafa Aydın rektör olarak görevini yürütmektedir.Alınacak öğrenci kontenjanları bilinçli olarak sınırlı tutulup az ve öz olması açısından az sayıda nitelikli ve iyi bir şekilde öğrenci yetiştirmeyi hedefleriz.

 

Kadir Has Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment