Kafkas Üniversitesi

Kafkas Üniversitesi Taban Puanları

Kafkas Üniversitesi, Türkiye’nin en soğuk illerinden biri olan Kars’ta bulunmaktadır.  Yılın yaklaşık 9 ayı boyunca beyaz bir kar örtüsü altında bulunan okul 11 Temmuz 1992 yılında kurulmuştur.  İklim şartlarına rağmen, üniversitenin sosyal ve kültürel faaliyetler gelişmiştir. Şuanda 6 fakülte, 3 yüksekokul, 5 meslek yüksekokul, 1 konservatuar,  3 enstitü ve 10 araştırma merkezi ve 507 öğretim elemanı ile okul öğrenime devam etmektedir.  Yaklaşık 12500 öğrenci kapasitesine sahiptir.  Öğrencilere burs olanakları da sağlanmaktadır.

Kafkas Üniversitesi Taban Puanları 2013

Öğrencilere verilen e devlet kredi ve burs imkânlarının yanı sıra ekonomik durumu yetersiz olanlara Kars ve Kafkas Üniversitesi Kalkınma Vakfı tarafından da burs verilebilmektedir.  Ayrıca, Kredi ve Yurtlar Kurumunun yurtları haricinde üniversite yerleşkesi içerisine hayırsever Vasfiye ERİŞ tarafından yaptırılan yurtta 200 öğrenci kalabilmektedir. Dolayısıyla barınma sıkıntısı da yaşanmamaktadır. Kafkas Üniversitesi öğrencileri, sosyal, kültürel ve sportif etkinlik olanaklarına sahiptir.  Geziler, balolar, çaylar dışında tiyatro, sergi, gösteri etkinlikleri de düzenlenmektedir.

Kafkas Üniversitesi İletişim

Her yıl mayıs ayında bahar şenlikleri ve Kars ilinin kaz hayvanıyla meşhur olması dolayısıyla kaz şenlikleri düzenlenmektedir.  Ayrıca, seminer ve kongrelerle de öğrencilerin güncel konularda bilgileri artmaktadır.Üniversitede Biyoloji, Doğa ve Yaşam, Dağcılık, Kuş Gözlem, Kitap, Müzik, Şiir, Fotoğraf, Atatürkçü Düşünce, Tiyatro, Satranç, Sinema, Binicilik ve Atçılık, Sosyal Düşünce ve Basın Yayın gibi çok sayıda öğrenci kulübünde öğrenciler aktif olarak faaliyet göstermektedir.

 

Kafkas Üniversitesi İçin Rıklayınız.
Related posts

Leave a Comment