Kahramanmaraş İl Tarım Müdürlüğü

Kahramanmaraş İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Kahramanmaraş İl Tarım müdürlüğü genelde tarım ve havancılığı yaymak ve bu işle uğraşan çiftçilere bu alanlarda destek vermek için çalışmaktadır. Tarım için toprak analizi almaya varana kadar çiftçilere bilgi verilmekte olup sonrasında hangi toprağa hangi ürün olacağına karar verebilen çiftçiye ürünü için tohumluk ve ilaçlarını da sonradan vermek kaydıyla eğitim verir. Hayvan yetiştiriciliği ve besicilik alanında çalışan çiftçilerimize uygun hayvan ve yer temini yapılabilmektedir.

Kahramanmaraş İl Tarım Müdürlüğü İletişim

Tarla sürmesinden ekimine sulanmasına ve tohumuna kadar geçen süre içinde çiftçilerimiz Kahramanmaraş İl Tarım Müdürlüğümüzde gerekli eğitimlerini alıp, toprağını işlemektedir. Ürününü toplarken yapılan yanlışlıklar gösteriliyor ve ona göre bundan sonraki ürün seçimi ona göre şekilleniyor ve ürünlerin tarlaya ekilmesi, sürülmesi, tohumun atılması ve ürünün hasadı konularında çiftçilerimiz eğitiliyor.Kahramanmaraş İl Tarım Müdürlüğü olarak biz Hayvancılık veya besicilik alanlarında çalışacak olan çiftçilerimize veteriner desteğine kadar danışmanlık ve ofis hizmetleri sunuyoruz.

Kahramanmaraş İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Tarım takviminde hangi dönem ne ürünün olacağı ve o ürünü eken tarım kesimine nelerin sağlanacağı bilgisi de tarım il müdürlüğünün bünyesindeki bölümlerimiz tarafından halkımıza sunulmaktadır. Aynı şekilde tarım kooperatiflerimizle hizmet sunmaya devam ediyorum. Ürünün seçilmesi, üretilmesi, toplanması ve işlenmesinden sonra satışını da yapan ofislerimiz vardır.Doğal afetlerden etkilenen çiftçilerimize Tarım İl müdürlüğü her sene belli bir bütçe ayırmakta ve bu tür olaylarda o bütçeden zarar karşılanmaktadır.

 

Kahramanmaraş İl Tarım Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment