Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürlüğü

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Mesut Alkan, 07.02.1954 yılında Niğde’de doğdu. İlkokul ve orta okulu Niğde’de tamamlamıştır. Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nden 1979 yılında master eğitimini tamamlamıştır. 25 yıllık çalışma hayatında 11 yıl yöneticilik yapmıştır. Mesut Alkan Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 23. 01.2012 yılında başlamıştır. Kahramanmaraşlı vatandaşlar eğitim-öğretim, velilerimiz çocukların okul ile ilgili problemleri veya yöneticileriyle ilgili şikayet ve önerilerini e-devlet sistemi sayesinde milli eğitim bakanlığı sitesinden yapabileceklerdir.

Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

Müdürlüğe bağlı 118 lise, 310 ortaokul, 651 ilkokul, 13 halkeğitim merkezi, 11 sanat okulu, 27 ilçe eğitim müdürlüğü bulunmaktadır. Müdürlüğün sitesinden her ilçenin ilçe eğitim müdürlüğü sitelerine ulaşılabilir ayrıca bağlı bulunan tüm okulların web siteleri bulunmaktadır. İlde eğitim yatırımlarına devam edilmektedir. Yaklaşık 10 kampüs okulu, 5 ortaokul, 1 anaokulu ve bir çok yatırım söz konusudur. Veli bilgilendirme sistemi sayesinde veliler öğrencilerin notlarını ve devamsızlıklarını anında kontrol edebilmektedirler. Aynı zamanda siteden müfredat ile ilgili bilgilere de ulaşılabilmektedir.

Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Velilere kolaylık sağlayan ve devletin tüm kurumlarında uygulanan e devlet projesi çok işlevsel niteliktedir. Öğrencilerin sbs gibi sınav sonuçları ve bilgilerine ulaşmak kolaylaşmıştır. Ayrıca görme engeliler için de sistem geliştirilmiştir. Eğitimleriyle ilgili bilgilere rahatlıkla ulaşabilmektedirler. Sitedeki web tabanlı e-posta hizmeti,öğretmenlerin yada kurumsal yetkilere direkt ulaşmayı sağlamaktadırlar.  Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürlüğü iletişim bilgileri adres, Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş. İrtibat telefonları ise 0344 223 50 17 – 0344 223 50 18’dir.

 

Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment