Kahramanmaraş Müftülüğü

Kahramanmaraş İl Müftülüğü

Muhammet Gevher, 1953 yılında Düzce’ de doğmuştur. Düzce İmam Hatip Lisesi’nden 1974 yılında mezun olduktansonra İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünden 1980 yılında mezun oldu. Bir süre imamlık yaptıktan sonra Antalya ve Alanya müftü yardımcılı görevlerinde yer almıştır. 2011 yılında Kahramanmaraş İl Müftülüğü görevine atanmıştır.İl müftülüğüne bağlı 9 ilçe müftülüğü bulunmaktadır. Bunlar, Afşin, Andırın, Ekinözü, Elbistan, Göksun, Nurhak, Pazarcık, Türkoğlu ve Çağlayancerit müftülükleridir.

Kahramanmaraş  Müftülüğü Hutbeler

İl müftülüğü hutbe okutmak, bağlı bulunduğu kurumlara dersler vermek , dini günleri belirlemek ve vatandaşların dini sorunarını yanıtlamak hizmetlerinin yanında çeşitli bilgi verici etkinlikler düzenlemektedirler. Vatandaşlar hutbelere ve dini bilgilere e-devlet hizmetleri sayesinde kolaylıkla ulaşabilmektedir. 15 Mart 2013 tarihinde Rol Modelimiz Peygamberimiz isimli bir konferans düzenlenmiştir. Konferansa çok sayıda yetkili katılmıştır. 10.03.2013 tarihinde Kahramanmaraş’ta görevli din görelileri ve Kur’an Kursu Öğretmenleri ile yapılan toplantıda din görevlisinin özellikleri ve nasıl olmaları gerektiği hakkında konuşmalar ve söyleşi yapılmıştır.

Kahramanmaraş  Müftülüğü Münhal Kadrolar

Muhammet Gevher kan bağışı kampanyasına katılarak, iştirakin artmasını ve kan bağışının önemini sergilemiştir. Türkiye Hafızlık Yarışması’nda Kahramanmaraşlı Mehmet Kırlar’ın birinciliği sayesinde finaller ilde yapılmış, yöneticilerin de bulunduğu yarışmaya vatandaşlardan yüksek katılım elde edilmiştir. Ayrıca 2012 yılında 25 hafize mezun olmuştur.Kahramanmaraş İl Müftülüğü irtibat telleri Telefon:+90 344 231 2760, +90 344 231 2761 adres bilgileri  Menderes Mah. Hafız Ali Efendi Blv. Trabzon Cad. No: 71 46100 Kahramanmaraş.
Related posts

Leave a Comment