Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Taban Puanları

Üniversite, 11 Temmuz 1992 yılında Kahramanmaraş’ta kurulan bir e devlet okulu olmaktadır. Akdeniz bölgesinde bulunması sebebiyle, sosyal imkânları da geniştir.  Merkez kampus, Avşar, Tıp Fakültesi, Karacasu kampuslarından oluşmaktadır.  10 adet fakülte, 4 yüksekokul, 8 enstitüye ve 15 araştırma ve uygulama merkezine sahip olan okul, yaklaşık 18000 öğrencisi ile eğitim vermektedir.  Fen-edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Orman Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Tıp Fakültesi bulunmaktadır.  Ayrıca İlahiyat Fakültesinin de inşaatı devam etmektedir.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Taban Puanları 2013

Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan’ın rektörlüğünü yaptığı üniversitede, birçok öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Bu topluluklar sayesinde öğrenciler hem kendilerini ifade etme olanağı bulunmakta hem de sosyal ve kültürel açıdan kendilerini geliştirmektedirler.  Okulda bulunan birçok spor sahası sayesinde sportif faaliyetler de yapılmaktadır.  Doğu Anadolu Bölgesi, Akdeniz Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin birleştiği noktada bulunması sebebiyle de sosyal imkânlar gelişmiştir.  Ayrıca, Kahramanmaraş çok eski tarihe sahiptir.  Ancak, modern bir şehirdir.  Dolayısıyla kültürel açıdan da önemli bir şehirdir.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İletişim

Üniversiteye bağlı İslâhiye, Göksun, Bahçe ve Düziçi Meslek Yüksekokullarında öğrenci yurtları mevcuttur. Bu yurtlarımızda barınan öğrencilerimizden Kredi Yurtlar Kurumunca belirlenen oranda ücret alınmaktadır. Bu yurtlarda toplam 2000 öğrenci barınabilmektedir.  Modern bir şehir olan Kahramanmaraş’ta öğrenciler barınma sıkıntısı çekmemekte ve her türlü olanaklara kolaylıkla ulaşabilmektedirler.

 

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment