Karabük İl Spor Müdürlüğü

Karabük Spor Müdürlüğü

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Karabük İl Spor Müdürlüğü, Karabük’te ve ilçelerinde sportif faaliyetlerin düzenlemesine yardımcı olmaktadır. Hem il bazında hem de Türkiye’deki spor müsabakalarına sporcu göndermekte ve dereceler almaktadır.İl Spor Müdürü Abdülkadir Çetin1976 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi bölümünden mezun olmuştur. Rize, Kahramanmaraş ve Tokat’ta Beden Eğitimi Öğretmeni olarak hizmet vermiştir. Atletizm, voleybol ve basketbol antrenörlük belgeleri alarak, uzun yıllar voleybol oynamış ve antrenörlük yapmıştır.

Karabük İl Spor Müdürlüğü İletişim

Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürlüğü’nde görevli iken 2005-2011 yılları arasında Karabük gençlik ve Spor İl Müdürü olarak hizmet vermiştir. Karabük Spor Müdürlüğü’ne bağlı çok sayıda tesisle hizmet vermektedir. Birçok spor dalında Türkiye ve İl bazında sporcular yetişmesine katkıda bulunmaktadır. Badminton’da Türkiye ikinciliği, voleybolda Bayanlar Bölgesel Lig Şampiyonu, masa tenisi erkeklerde birincilik ve üçüncülük kazanılmıştır. Ayrıca ilde birçok spor organizasyonu yapılmaktadır. Gençler için iyilik ağaç dikimi, dağ bisikleti yarışı, atletizm koşusu gibi etkinlikler Karabük’e getirilmiştir.

Karabük İl Spor Müdürlüğü Adresi

Karabük’te birçok dalda lisanslı ve faal olarak oynayan çok sayıda sporcu yetiştirilmektedir. Satrançta 416, basketbolda 378, voleybolda 328, atletizmde 284, hentbolda 212, güreş ve tekvandoda 302, masa tenisinde 142, boksta 108 ve diğer spor dallarında ise toplam 308 sporcu faal olarak oynamakta ve dereceler elde etmektedir. Bu çalışmalar müdürlüğe, kamuya ve Karabük Üniversitesi’ne bağlı 37 tesiste yapılmaktadır. E-devlet uygulamasıyla sporcu lisansları ve diğer faaliyetler için belge alınabilinmektedir.Kuruma Yenişehir Mahallesi Fatih Caddesi’ndeki adresinden ulaşmak mümkündür.

 

Karabük İl Spor Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment