Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü

Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü Karabük Merkez’de ve Karabük’ün ilçeleri Yenice, Safranbolu, Ovacık, Eskipazar ve Eflani’deki ilk, orta ve lise eğitim-öğretim kurumlarına hizmet vermektedir.Kurumun müdürü İsmail Gürpınar, 1975 yılında Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünü bitirmiştir. Daha önceleri Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Ortaokul Müdür Vekilliği, İstanbul Ümraniye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü, İstanbul-Sarıyer, Sancaktepe, Çanakkale-Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

2012 yılından itibaren Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yapmaktadır. Müdürlük olarak çeşitli proje ve etkinlikler düzenlenmektedir. “Temiz Okul, Sağlıklı Okul” projesiyle okul alanını temiz ve düzenli tutan okul müdür ve öğrencilerine Beyaz Bayrak sertifikasıyla ödüllendirmektedir. Ayrıca 2012 yılında üniversite giriş sınavlarında iller bazında Türkiye 2.’si olmuştur. Ayrıca kurum birçok yarışma düzenlemektedir. Bunlara arasında Necip Fazıl Kısakürek Anma Etkinlikleri çerçevesinde ödüllü yarışmalar, 2023’e mektup Yarışması ve Türkiye çapında kısa film ve fotoğraf yarışması sayılabilir.

Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Kurum merkezde ve Safranbolu, Yenice, Ovacık, Eskipazar, ve Eflani olmak üzere toplam 188 okula hizmet götürmektedir. Bunlardan 57’si ilkokul, 53’ü ortaokul, 4Ü imam hatip ortaokulu ve 33’ü lisedir. Ayrıca kuruma bağlı çok sayıda özel eğitim kurumu bulunmaktadır. Kurumda e devlet uygulamasıyla öğrenci kaydı yapılmakta ve öğrenci işleri yürütülmektedir.   Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Zonguldak Caddesi Valilik Binası 2. Ve 3. Katlarındaki adresinden ulaşılabilinir.
Related posts

Leave a Comment