Karabük Müftülüğü

Karabük İl Müftülüğü

Karabük İl Müftülüğü, dini konularda çeşitli etkinlikler ve organizasyonların yapılmasında büyük gayretle çalışmaktadır.İl Müftüsü Halil Bektaş 1985’te Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirmiş ve aynı yıl Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görev almıştır. Gümüşhane-Şiran, Erzincan-Üzümlü, Rize-Çayeli İlçe Müftülükleri’nde ve Bitlis İl Müftülüğü’nde çalışmıştır. 2010 yılından beri Karabük İl Müftülüğü görevini yürütmektedir. Halil Bektaş’ın Ay Vakti, Cemre ve Kuran’ın Özürlülere Bakışı isminde 3 kitabı bulunmaktadır.

Karabük Müftülüğü Hutbeler

Kurum Vaaz İrşad metinlerini düzenlemekte ve örnek Vaaz metinleri hazırlamaktadır. Dini bilgilerle ilgili İlmihal, 40 Hadis, Dini Kavramlar Sözlüğü yayınları vardır. Kuran-ı Kerim Meali, Hatm-i Şerif, Aşr-ı Şerif, Dini Sorular ile ilgili konularda vatandaşı bilgilendirmektedir. Hac ve Umre gibi işlemleri Karabük İl Müftülüğü’nden e-devlet şifresiyle kolayca yapmak mümkündür. Ayrıca Kutlu Doğum Haftası, Cami ve Din görevlileri Haftasıyla ilgili çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Karabük Müftülüğü Münhal Kadrolar

Aile İrşad Bürosunda aile içi bilgilendirici eğitim ve seminerler düzenlenmektedir. Din görevlileri haftasında cami ve toplu ibadet yerlerinin bakımı, onarımı, vatandaşların dini birliğinin sağlanması ve Kuran kursu konularda seminerler düzenlenmektedir.Karabük İl Müftülüğü’ne Yenişehir Mahallesi Ömer Lütfi Özaytaç Caddesi Numara 15 adresinden ulaşmak mümkündür.

 

Karabük Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment