Karabük Üniversitesi

Karabük Üniversitesi Taban Puanları

2007 yılında Karabük’te kurulan üniversite, bulunduğu küçük şehrin imkânlarını zorlayıp kısa zamanda Türkiye’deki sayılı üniversiteler arasında yer almaya aday olmuştur.  Başarılı rektörü, Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın büyük katkılarıyla şuanda hem sosyal anlamda hem de eğitim ve öğretim anlamında oldukça gelişmiştir.  Merkez kampusunun bulunduğu Balıklar Kayası mevkii itibariyle de gelişmeye açıktır.

Karabük Üniversitesi Taban Puanları 2013

Karabük Üniversitesi, 5662 Sayılı “Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile kurulmuştur.  O dönemde bu kanun ile 16 üniversite daha kurulmuştur. Bu üniversitelerin arasında en hızlı gelişen üniversitelerden biridir.  Şuan 12 fakülte, 6 yüksekokul, 4 enstitü ile 22000 öğrenciye eğitim verilmektedir.  8 adet de araştırma merkezi bulunmaktadır.  Ayrıca 35 öğrenci kulübüyle öğrencilerin aktif bir sosyal hayatları olmasına ön ayak olmaktadır.

Karabük Üniversitesi İletişim

Özellikle taşıt teknolojileri kulübü ve spor kulüpleri oldukça fazla faaliyet göstermektedir.Öğrencilerin barınma olanakları da fazladır.  Hem e devlet yurtları yani Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı 3 adet yurt hem de özel öğrenci evleri bulunmaktadır. Yurtlar, okula yürüme mesafesindedir.  Karabük küçük bir şehir olduğundan okula ulaşım da kolaydır.  Okulun kurulduğu ilk zamanlarda yaşanan barınma problemleri de son yıllarda yapılan yurtlar sayesinde yaşanmamaktadır.

 

Karabük Üniversitesi  İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment