Karaman İl Tarım Müdürlüğü

Karaman İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Karaman İl Tarım Müdürlüğü olarak iç Anadolu bölgesinde Karaman ili ve ilçelerindeki çiftçilerimize tarım ve hayvancılık alanlarında hizmet sunmaktadır. Toprak analizleri alınan bölgemizde her köye bir ürün projesi başlatılmış olup bu sayede verimli toprakların tespiti yapılmış ve ona göre ürün desteği verilmiştir. Ürün tespiti, tohumu, teknolojik araç ve gereçleri tespit edilmiş olup çiftçimize il müdürlüğümüz tarafından verilmektedir.Karaman İl Tarım Müdürlüğü olarak İlimizdeki hayvancılık işleriyle ilgilenen çiftçilerimize hayvan desteği ve yem desteği şeklinde seçenek sunulmaktadır.

Karaman İl Tarım Müdürlüğü İletişim

Kırsal kalkınmaya destek açısından çiftçilerimizin gelir düzeyi ve refahını yükseltmek amacıyla kırsal kalkınma projelerimiz vardır. Karaman ili ve ilçelerinde yürüttüğümüz planlı tarım uygulamaları çerçevesinde çiftçilerimize seçenekler sunulmaktadır. Çiftçimizin toprağından numune alınarak en uygun ürün seçeneği sunuluyor. Ürün desteklemesi için kredi verilmesi ve hayvancılığın kaliteli yapılması ayrıca besicilik ve seracılık uygulamalarımızla Karaman İl Tarım Müdürlüğü projelerinden bahsettiriyor.

Karaman İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Ayrıca İl müdürlüğümüze yeni projeler sunulmakta olup halkımızdan da görüş alınmaktadır. Karaman ilinde hayvancılık projeleri yanında süt toplama ve küçükbaş hayvan et ve süt kalitesini yükseltme ve destek olmak amacıyla damızlık hayvan desteği sunulmaktadır.Karaman İl tarım müdürlüğü olarak senelik plan yapılmaktadır ve çiftçimize destek olarak verilmektedir. Mazot desteği, gübre desteği, Toprak analiz desteği, hayvancılık destekleri, Yem desteği şeklinde destekleme metotlarımız arasındadır. Halkımızın verimli toprakta verimli hasat yapmasını temin etmek kurumun asli vazifesidir.

 

Karaman İl Tarım Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment