Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü, Karaman merkez ve ilçelerindeki toplam 269 eğitim ve öğretim kurumuna hizmet vermektedir. Kurum müdürü Asım Sultanoğlu, Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Yüksekokulu’nu bitirdikten sonra 4 yıl Bayburt’ta öğretmenlik ve yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca Açıköğretim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünden lisans alarak çeşitli okullarda idarecilik yapmıştır. Yeditepe Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptıktan sonra 2010 yılında Kırklareli Pınarhisar ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanmıştır.

Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

2012 yılından beri Karaman Milli Eğitim Müdürü olarak çalışmaktadır. Kurum birçok etkinlik düzenleyerek il in eğitim ve kültürel anlamda kalkınmasına katkıda bulunmaktadır. 2012-2013 eğitim-öğretim yılında öğrencilere insani değerler kazandırmak amacıyla “Edep Projesi” düzenlenmiştir. Proje kapsamında en son “ vatandaşlık değeri” uygulaması sonuçlandırılmıştır. Ayrıca okulların eksikliklerini görmek amacıyla okul ziyaretleri de sürdürülmektedir. Trafik kurallarının öğrencilerde kalıcı olarak yerleşmesi amacıyla “Trafik Bilgi Yarışması” düzenlenmiştir. Öğrencilerin herhangi bir konu hakkında düşünce bilgi ve tezlerini paylaşmak amacıyla “Liselerarası Münazara” yarışması düzenlenmiştir.

Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Karaman 2013 üniversite giriş sınavlarında il bazında 10. Sırada yer almıştır. Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’nden oluşturulan bir ekiple hastanelerde yatan hastalara müzik dinletisi yapılarak moral bulmaları sağlanmıştır. Çeşitli ulusal ve uluslar arası etkinlikler kapsamında bazı okul öğrencileri çeşitli ülkelere gönderilmiştir. Bu etkinlikler kapsamında İtalya ve Polonya’ya geziler yapılmıştır. Kurumun eğitim ve öğretim hizmetlerinden e devlet uygulamasıyla yararlanmak mümkündür.   Kuruma Sakabaşı Mahallesi Mut Caddesi Hükümet Konağı C Blok 2.Kat adresinden ulaşılabilinir.

 

Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment