Karaman Müftülüğü

Karaman İl Müftülüğü

Karaman İl Müftülüğü Karaman il merkezinde ve ilçelerinde dini birçok etkinlik ve seminer düzenlemektedir.İl Müftüsü Nuri Değirmenci 1975 yılında Erzurum yüksek İslam Enstitüsü’nü bitirdikten sonra 1979’da Hakkâri Şemdinli’de müftü olarak göreve başlamıştır. 1981 yılında Bolu Gerede’de görev yapmıştır. Din görevlisi olarak 1984 yılında Almanya’ya, 1985 yılında ise Fransa’ya gönderilmiştir. 1985’te Ankara Kızılcahamam İlçe Vaizliği, 1990’da Erzurum İl Müftü Yardımcılığı, 1992’de Boğazlıyan İlçe Müftüsü olarak hizmet vermiştir.

Karaman Müftülüğü Hutbeler

2008 yılında Iğdır İl Müftülüğü’ne atanmış ve 2010 yılından itibaren de Karaman İl Müftüsü olarak hizmet vermektedir. Kurum Karaman’da çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Vatandaşların daha yakın ve birbirleriyle iletişimini güçlendirmek amacıyla Selamlaşma organizasyonu gerçekleştirilmiştir. Kutlu Doğum Haftası nedeniyle il ve ilçelerde çeşitli seminer ve Kuran ziyafetleri düzenlenmektedir. Camiler Haftası çerçevesinde Hafızlık, Kuran ve Ezanı güzel okuma, hutbe ve şiir yazman yarışmaları düzenlenmiştir. Hutbe konuşmalarıyla ilgili düzenlemeleri de kurum tarafından yürütülmektedir.

Karaman Müftülüğü Münhal Kadrolar

Aile İrşat ve Rehberlik Bürosunda din görevlilerinden oluşan bir ekiple kuruma gelen dini sorulara ve ailelerin dini ve ahlaki sorulara cevap verilmektedir. İldeki Kuran kursu düzenlemeleri de Karaman İl Müftülüğü tarafından yapılmaktadır. Ayrıca ildeki tarihi ve yıpranmış camilerin bakım, onarım ve yenileme işleri kurum tarafından yapılmaktadır. Hac ve Umre ziyaret işlemleri e-devlet uygulamasıyla ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır.Kuruma Sekiçeşme Mahallesi 069 Sokak Numara:1 adresinden ulaşmak mümkündür.

 

Karaman Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment