Kars Milli Eğitim Müdürlüğü

 Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü               

Kurum uzun yıllardan beri yapmış olduğu çalışmalarla hizmetlerini en iyi şekilde vermeye devam etmektedir. 02.02.2012 tarihinde görevine başlayan Kars Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış, hayatının büyük bir bölümünü eğitim için harcamaktadır. Bundan önce ki görevlerinde de birçok başarısı bulunmaktadır. Yıldırım Alkış İngilizce ve Arapça da bilmektedir. Milli eğitim müdürü ve diğer tüm kadrolarda görev alan kişiler Kars için en iyi eğitim hizmeti vermeyi amaçlamaktadırlar.

 Kars Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası         

Kuruma bağlı olan 74 ilkokul, 33 ortaokul, 13 lise bulunmaktadır. Bu okulların yanı sıra tüm herkesin faydalanabileceği diğer eğitim kurumları da bulunmaktadır. Şuan bu eğitim ve sanat merkezleri 10 farklı noktada hizmet vermektedir. Tüm bu eğitim kurumlarında müfredata uygun bir şekilde eğitim verilmektedir. Okullarda verilen eğitimin yanı sıra milli eğitim müdürlüğü tarafından hazırlanan birbirinden farklı faaliyetler sayesinde de öğrencilerin sosyal hayat içerisindeki eğitimlerine de önem verilmektedir. Özellikle Kars merkeze uzak olan köy okulları için yapılan çalışmalar sayesinde öğrenciler birçok zorluktan kurtarılmaktadır. Yapılan kampanyalar sayesinde de tüm öğrencilere okuma ve öğrenme isteği aşılanmaktadır.

Kars Milli Eğitim Müdürlüğü  Adresi        

Kars Milli Eğitim Müdürlüğü, Orta Kapı mahallesi Hükümet Konağında hizmet vermeye devam etmektedir. İletişim için ise 0474 212 8226 numaralı telefon kullanılabilmektedir. Kurum hakkında ve yapılan faaliyetler için kurumun internet sitesi ve e devlet sistemi kullanılabilmektedir. Bu sayede kişilere büyük bir kolaylık sağlanmaktadır.

 

 Kars Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment